Budowlani Budlex Toruń przegrali w Rzeszowie

Torunianki przegrały w sobotę z Developresem Rzeszów 0:3
Torunianki przegrały w sobotę z Developresem Rzeszów 0:3 Sławomir Wojciechowski
Od porażki 0:3 z beniaminkiem z Rzeszowa rozpoczęły sezon 2013/14 pierwszoligowe siatkarki z Torunia.

KS Developres Rzeszów - Budowlani Budlex Toruń 3:0 (25:18, 25:21, 25:18)
Budowlani: Pleśnierowicz, Lewandowska, Tomczyk, Sobczak, Krzywicka, Ryznar, Kolanowska (libero) oraz Szulc, Nowakowska, Brzóska, Szczygioł.

Dla beniaminka był to historyczny mecz w I lidze. Gospodynie zagrały bez kompleksu i debiutanckiej tremy. Miały też duże wsparcie w kibicach.
Pierwszy set początkowo był wyrównany, ale przy 8:9 coś zacięło się w grze torunianek. Developres odskoczył na sześć "oczek" (14:8), a potem nawet na 9 (21:12). Tej partii Budowlanym nie udało się już uratować.

Drugi set był bardziej zacięty. Torunianki potrafiły wyciągnąć wynik z 7:10 na 14:12. Jednak czas wzięty przez trenera gospodarzy wybił je z rytmu. Za chwilę był remis. Potem do 21:21 trwała wymiana ciosów. Później decydujące cztery punkty, głównie skutecznym blokiem, zdobyły rzeszowianki.

Set nr 3 okazał się ostatnim. Miał on podobny przebieg do pierwszego. Developres zbudował sobie kilkupunktową przewagę i kontrolował wydarzenia na boisku.

Inauguracja dla beniaminków

Pierwszą kolejkę do bardzo udanych mogą zaliczyć wszystkie beniaminki. Karpaty Krosno, które także debiutowały na zapleczu ekstraklasy, już w piątek pokonały Silesię Volley Mysłowice 3:1. Z kolei Roltex Zawisza Sulechów, wczoraj po zaciętej walce wygrał z KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:2. Sulechowianki przegrywały 0:2, ale podniosły się z kolan.

Poza tym od zwycięstw sezon 2013/14 zaczęli Sparta Warszawa i faworyzowany AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Inne wyniki 1. kolejki: SMS Sosnowiec - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (-19, 21, -15, -21), Karpaty Krosno - Silesia Volley Mysłowice 3:1 (20, -24, 24, 17), Sparta Warszawa - Wisła Kraków 3:2 (-15, 21, 18, -25, 11), Roltex Zawisza Sulechów - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:2 (-23, -18, 22, 22, 12).
Pierwszym liderem został KS Developres Rzeszów.