
Co oznacza budzenie się w nocy?
Wiele osób zauważa, że przebudza się każdej nocy na przykład około godz. 2.00 lub 3.00. Co oznacza budzenie się o tej samej godzinie w środku nocy? Jakie znaczenie ma godzina, o której się przebudzamy? Sprawdź to na kolejnych slajdach naszej galerii.

Budzenie się między 23.00 a 1 w nocy
Pobudka między 23:00 a 1:00 w nocy oznacza, że prawdopodobnie doświadczasz emocjonalnego rozczarowania. Tradycyjna medycyna chińska przypisuje ten moment nocy do woreczka żółciowego, który odpowiada za emocje, pasję do życia, działania i asertywność. Zgodnie z chińską medycyną, kiedy woreczek żółciowy jest zrównoważony, czujemy się szczęśliwi i zadowoleni. Ale jeśli doświadczamy braku pasji, mamy problemy z podejmowaniem decyzji lub z nieśmiałością, wówczas woreczek żółciowy nie jest zsynchronizowany.

Budzenie się między 1 a 3 w nocy
Pobudka między godz. 1.00 a 3.00 w nocy oznacza, że prawdopodobnie czujesz złość. To może być nawet z pozoru błahy powód. Samochód popsuł się w drodze do pracy? Mąż po raz setny zapomniał odłożyć naczynia do zmywarki? Ta irytująca koleżanka z pracy obnosiła się ze swoim awansem? To wystarczy, by czuć złość. Gniew według tradycyjnej medycyny chińskiej jest związany z wątrobą. Kiedy odczuwamy złość i urazy, które pozostaną niewyrażone, z czasem narastają one w wątrobie. Kiedy próbujesz przespać noc, wtedy ciało przypomina to dokuczliwe uczucie noc po nocy. Trzymanie takich uczuć i emocji prowadzi do stałego, dużego obciążenia, które ujawnia się w nocy podczas odpoczynku.

Budzenie się o 2 w nocy
Gdy świadomość pozostaje w fazie uśpienia, organizm intensywnie pracuje. Około godz. 2.00 w nocy aktywuje się wątroba, usuwając zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia. Wybudzanie się w nocy o tej porze może być sygnałem, że warto uważniej przyjrzeć się temu, co zjadamy w ciągu dnia.