Butelki na boisku. Derby Bydgoszczy dla Polonii! Zawisza...

  Butelki na boisku. Derby Bydgoszczy dla Polonii! Zawisza przegrany [zdjęcia, wideo]

  (MIX), (MY)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po meczu jeden z policjantów został prawdopodobnie rzucony kamieniem, a innego znieważono.

  Po meczu jeden z policjantów został prawdopodobnie rzucony kamieniem, a innego znieważono. ©fot. Jarosław Pruss

  Dwa spotkania rozegrano dziś w ramach 18. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Polonia Bydgoszcz pokonała w derbowym meczu Zawiszę II, a Grom Osie okazał się lepszy od Unii Gniewkowo.
  Po meczu jeden z policjantów został prawdopodobnie rzucony kamieniem, a innego znieważono.

  Po meczu jeden z policjantów został prawdopodobnie rzucony kamieniem, a innego znieważono. ©fot. Jarosław Pruss  Spotkanie w Bydgoszczy "rozpoczęło" się już w nocy. Jak dowiedzieliśmy się tuż po wejściu na stadion, chuligani rozstawili na boisku butelki, w które wstawiono petardy. Rozbite butelki były sprzątane jeszcze tuż przed rozpoczęciem meczu.

  Zanim jeszcze rozpoczął się mecz, pseudokibice obrzucili kamieniami jeden z radiowozów. Jak dotąd nie udało się zatrzymać winnych. - Strat jeszcze nie oszacowaliśmy, szukamy sprawców - mówi Piotr Duziak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

  Na szczęście nie przeszkodziło to w rozegraniu derbów, na których pojawili się kibice obu drużyn. Fani Zawiszy oglądali mecz zza płotu. Kibice Polonii (w tym grupa z Olsztyna) dotarli na stadion przy ulicy Słowiańskiej w trakcie pierwszej połowy i zajęli miejsca za ławką rezerwowych biało-czerwonych. Na meczu obie zwaśnione grupy przekrzykiwały się, ale nie doszło do zamieszek.

  Po meczu jeden z policjantów został prawdopodobnie rzucony kamieniem, a innego znieważono. - Zatrzymaliśmy trzech podejrzanych. Byli nietrzeźwi - informuje Piotr Duziak. Na ulicy Wojska Polskiego momentami robiło się "gorąco". Policjanci opanowali jednak sytuację.

  Wyniki na żywo meczów IV ligi Polonia - Zawisza II, Grom - Unia G. - tutaj
  Mecz wygrała Polonia, po bramce w 13. minucie niezawodnego Roberta Kawałka.

  W drugim rozegranym dziś meczu IV ligi Grom Osie pokonał Unię Gniewkowo 3:0.

  Polonia Bydgoszcz - Zawisza II Bydgoszcz 1:0 (1:0)
  POLONIA: Świetlik - Błaszkiewicz, Dahlke, Raszka, Wrzos (83. Prześniak) - Wolski - R.Kanik (73. Szcześniak), Kubacki, Sawicki, Kawałek (90. Plewiński) - Bertolin (79. Szmańkowski).
  ZAWISZA II: Węglarz - Barszczewski (46. Kaniecki), Grzelczak, Konopczyński, Polkowski - Stachewicz, Mrozik, Cywiński, Lipiński (65. Lipiński) - Mielcarek, Nawrocki.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (108)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (108) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej