Po długich negocjacjach i testach wczoraj oficjalnie podpisano umowę współpracy zarządu dróg z BRE Bankiem.
Dzięki niej oferta usług Bydgoskiej Karty Miejskiej powiększa się o dwa nowe produkty - bankową kartę prepaid oraz kartę debetową do rachunku w mBanku. Od jutra na obu będzie można kodować bilety komunikacji miejskiej.
W pierwszym przypadku karta nie wymaga żadnej umowy z bankiem, dedykowana jest również nieletnim, a dzięki powiązaniu z rachunkiem jej właściciel może płacić nią także w sklepach, realizować transakcje w internecie i wypłacać gotówkę w bankomatach.
Konto karty można zasilać zwykłymi przelewami albo wpłatami na poczcie. I choć koszty jej miesięcznego użytkowania są zerowe, to trzeba zapłacić za jej wydanie - 10 złotych.
Czytaj: Bydgoska Karta miejska ma mieć więcej funkcji
- Chętni mogą od czwartku składać wnioski w kasach Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Warto się pospieszyć, bo przez pierwsze dwa tygodnie od dziś obowiązuje 50-procentowa obniżka opłaty za wydanie - zachęca Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku.
- Natomiast w drugim przypadku mówimy o typowej karcie debetowej wydawanej do rachunków eKONTO lub izzyKONTO dla klientów w wieku 13-18 lat - tłumaczy Marek Piotrowski z mBanku. - Taka karta umożliwia również: realizację bezgotówkowych płatności w Polsce i na świecie, internetowe transakcje, czy wypłatę gotówki z bankomatów. Do tego zapewnia dostęp do naszego programu rabatowego - dodaje.
Żeby ją dostać trzeba jednak założyć rachunek w mBanku. Wydanie karty jest za to bezpłatne, a miesięczne transakcje bezgotówkowe na rachunku na kwotę 100 złotych miesięcznie wystarczą, aby nie płacić za jej użytkowanie.
Dodatkowo bank zwróci nowym klientom koszt 88 złotych za pierwszą sieciówkę, i da 5 procent rabatu na każdy kolejny bilet okresowy.
Również aktualni klienci mBanku dostaną ja za darmo. Wystarczy tylko złożyć wniosek o wymianę dotychczasowej karty bankomatowej. Za to dostaną 10 procent zniżki na pierwszy bilet okresowy i 5 procent na każdy kolejny.
- To dobre produkty, które nie tylko ułatwią życie mieszkańcom miastaale - jak w przypadku karty prepaidowej - pozwolą również zapoznać najmłodszych ze światem coraz powszechniejszych usług bankowych - uważa Dariusz Nalepa.
Niestety, informatykom, którzy połączyli system BKM z elektronicznym systemem bankowców, nie udało się zintegrować z nimi także Elektronicznych Legitymacji Studenckich. Prace nad tym jednak trwają i możliwe, że wszystkie trzy usługi będzie można kodować na jednym plastiku już w przyszłym roku.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »