www.pomorska.pl/gospodarka
Więcej informacji gospodarczych przeczytasz na stronie www.pomorska.pl/gospodarka
- Park to dla nas bardzo atrakcyjna lokalizacja, przenieśliśmy się tutaj z ulicy Szajnochy w Bydgoszczy - zdradza Piotr Holka, współwłaściciel hurtowni.
Na tym terenie jest już 40 przedsiębiorstw z różnych branż, które zatrudniają łącznie prawie 500 osób. - Negocjujemy z sześcioma następnymi warunki inwestycji, więc w każdej chwili mogą do nas dołączyć - informuje Ryszard Chodyna, prezes BPP.
Park zajmuje 280 hektarów: 200 ha to tereny inwestycyjne, z czego zostało jeszcze 170 ha do zagospodarowania. Dodajmy, że 35 ha we wrześniu włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tymczasem na 75 ha zostanie rozbudowana infrastruktura techniczna, na co BPP dostał przed tygodniem ponad 28 mln zł z Unii Europejskiej. Dodajmy, że całkowita wartość projektu to przeszło 74 mln zł.
Dzięki temu zastrzykowi gotówki będzie tu można zlokalizować więcej firm, które dadzą nowe miejsca pracy. Planuje się ich aż 500 w ciągu najbliższych 2-3 lat. Byliśmy w BPP i wiemy, jakie zakłady już tam są i co oferuje się przyszłym inwestorom.
Szerzej na ten temat napiszemy w poniedziałkowym dodatku Firma oraz w portalu dla przedsiębiorców www.strefabiznesu.pomorska.pl.
