Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoskim Parku Przemysłowym zatrudnią 1000 osób! (wideo i foto)

Tekst, Fot. i Wideo Agnieszka Domka-Rybka [email protected] Tel. 52 326 31 86
W imieniu firmy Strabag umowę podpisał Piotr Ludwig (z lewej strony), dyrektor bydgoskiego oddziału tej firmy
W imieniu firmy Strabag umowę podpisał Piotr Ludwig (z lewej strony), dyrektor bydgoskiego oddziału tej firmy
Tysiąc nowych miejsc pracy może powstać w Bydgoskim Parku Przemysłowym. Niektóre już zatrudniają, np. GreKa.

- Prowadzimy działalność w Bydgoskim Parku Przemysłowym od listopada zeszłego roku - mówi Grzegorz Kałka, prezes Firmy GreKa Technika Wentylacji i - Zatrudniamy 50 osób, chcemy przyjąć do pracy jeszcze 15.

- O 35 procent zwiększyła się także załoga hurtowni Holkap, handlującej AGD, która przeprowadziła się do BPP w marcu tego roku. - Cały czas potrzebujemy również pracowników sezonowych, choćby do pakowania towarów - zdradza Piotr Holka, współwłaściciel hurtowni.

Jest 500 etatów, będzie jeszcze dwa razy tyle!

- Nowych miejsc pracy będzie coraz więcej. Na razie jest 500, przybędzie jeszcze dwa razy tyle - prognozuje Ryszard Chodyna, prezes BPP.

Wczoraj otworzyła się tutaj droga do kolejnych inwestycji. Podpisano bowiem umowę ze spółką Strabag, która rozbuduje infrastrukturę parku, co zapewne zachęci przedsiębiorców do zakładania firm.

- Zmodernizujemy i wybudujemy drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, sieci wodne i kanalizacyjne, przepompownie ścieków, skrzyżowania dróg z przejazdami kolejowymi - wymienia Piotr Ludwig, dyrektor bydgoskiego oddziału firmy Strabag.

Zobacz, jak podpisywano umowę z firmą Strabag

75 hektarów zostanie uzbrojone w nową infrastrukturę techniczną, na co BPP dostał ponad 28 mln zł z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu, którego realizacja ma zakończyć się w drugiej połowie 2011 roku, to przeszło 74 mln zł.

Przedsiębiorstwa w BPP wytwarzają między innymi materiały budowlane, produkty z metalu, tworzyw sztucznych, drewna, zabezpieczenia przeciwpożarowe, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne. - To teren przemysłowy - podkreśla Ryszard Chodyna, prezes BPP (tutaj jest jego sywletka) 

Park zajmuje 280 hektarów: 200 ha to tereny inwestycyjne, z czego zostało jeszcze 170 ha do zagospodarowania.

35 ha we wrześniu włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie strefy już inwestuje firma Airon Investment, która zajmuje się laserową obróbką metalu.

 

Tutaj są zdjęcia z Bydgoskiego Parku Przemysłowego

Ulgi podatkowe

Przykłady innych firm zlokalizowanych w BPP to np.: Hanplast, SPX/APV Manufacturing, Metalko, APC Kuma, Agencja Reklamowa "Start", Spec-Serwis, Realbud Genderka. U wylotu z Parku w kierunku drogi S-10 przewidziane jest zlokalizowanie Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura.

Park zapewnia przedsiębiorcom: wydzielenie działek zgodnie z potrzebami inwestora, wsparcie w procesie uzyskiwania decyzji administracyjnych oraz obsługę rachunkową. Oczywiście ci, którzy zdecydują się na działalność w strefie ekonomicznej, mogą liczyć na ulgi podatkowe.

 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska