Bydgoszcz Cycling Challenge: Siła Polonii tkwi w drużynie

maz
Tomasz Czachorowski
Kilkuset zawodników rywalizowało w centrum miasta podczas Bydgoszcz Cycling Challenge. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli kolarze Polonii Bydgoszcz.

Zawody odbyły się na Trasie Uniwersyteckiej. Rywalizacja toczyła się na krótkiej pętli liczącej 3300 metrów, a podczas każdego z wyścigów zawodnicy mieli do pokonania kilka okrążeń.

Zawody główne składały się z kilku części: trzech startów eliminacyjnych na „szosach”, z których najlepsi kolarze awansowali do finału; wyścigu na rowerach górskich; wielkiego finału, w którym wyłoniony został zwycięzca BCC. Dodatkowo odbyła się indywidualna jazda na czas na dystansie 10 km.

Świetnym wynikiem drużynowym mogli pochwalić się zawodnicy Klubu Kolarskiego Polonia. W eliminacjach wystartowało trzech zawodników tego klubu: Daniel Wartała, Michał Gąsiorowski i Maciej Bączkowski. Wszyscy bez problemu dostali się do Wielkiego Finału.

Najważniejszy wyścig dnia wystartował o godzinie 14.00. Do pokonania był dystans dziesięciu rund po 3,3 km każda, na Trasie Uniwersyteckiej z podjazdem pod Wzgórze Wolności.

- Tempo wyścigu było duże. Były ataki, ucieczki, a do tego wyczerpująca trasa. To pozwoliło na pozostanie w głównej grupie tylko najsilniejszym zawodnikom - relacjonowali poloniści. Wszyscy trzej utrzymali się w tym gronie, a ich miejsca gwarantowały wysoką lokatę w klasyfikacji zespołowej.

Jak się okazało, wystarczyły do drugiej pozycji. Bydgoscy kolarze uplasowali się w czołówce tylko za najliczniejszą i najszybszą w wyścigu drużyną z Piły.

Wyścig w centrum miasta - czyli Bydgoszcz Cycling Challenge [zdjęcia]

Drugie miejsce to kolejny sukces młodej drużyny Polonii Bydgoszcz. A warto zaznaczyć, że Michał Gąsiorowski wystartował z poważną kontuzją dłoni, której doznał na zeszłotygodniowym treningu.

7. SISU-OWB Team.

W wielkim finale wystartowało w sumie 111 zawodników. Zwyciężył Michał Błażejewski z Poznania - 00:47:40,03, drugi był Borys Góral z Piły (00:47:40,95), a trzeci Mariusz Walentyn z Bydgoszczy (00:47:41,28).

Indywidualne miejsca zawodników KK Polonia to: Maciej Bączkowski - 22. miejsce Open (9. miejsce w kat. M2), Daniel Wartała - 23. miejsce Open (10. miejsce w kat. M2), Michał Gąsiorowski - 32. miejsce Open (15. miejsce w kat. M2).

W wyścigu indywidualnym najszybszy był Marcin Robakowski (Nowy Tomyśl) - 00:13:10,61. Drugie miejsce zajął Michał Kostuch (Zamek Kiszewski) - 00:13:27,02, trzecie Arek Tecław (Poznań) - 00:13:52,76. Tuż za podium rywalizację zakończył Rafał Dziekoński z Bydgoszczy - 00:14:22,57, a w czołowej dziesiątce uplasował się również Tomasz Szopiński (Bydgoszcz), który z wynikiem 00:14:30,36 został sklasyfikowany na 6. miejscu.