Bydgoszcz. Kamienie, kije, barierki - tym chuligani próbowali pokonać policjantów w czasie wczorajszego meczu Zawisza - Widzew [wideo]

AM
Kibice Zawiszy podczas meczu Zawisza - Widzew
Kibice Zawiszy podczas meczu Zawisza - Widzew fot. Mateusz Bosiacki
Policjanci musieli się bronić chcąc opanować sytuację. Użyli pałek, armatek wodnych, broni gładkolufowej i gazu. W akcji brał udział policyjny śmigłowiec. Rannych zostało ośmiu policjantów, zatrzymano sześciu kibiców.

Przypomnijmy: wczoraj w Bydgoszczy na stadionie piłkarskim jeszcze przed meczem pomiędzy drużynami Widzewa-Łódź i Zawiszy Bydgoszcz doszło do starcia pomiędzy kibolami.

Na terenie Bydgoszczy jeszcze przed przybyciem specjalnego pociągu na dworzec główny doszło do incydentu. Kibice Widzewa zatrzymali pociąg i część z nich wysiadła na wysokości stadionu. Następnie niszcząc płot i ogrodzenie weszła na teren obiektów "Zawiszy". Tam zdecydowana reakcja policjantów nie dopuściła do bezpośredniego starcia pomiędzy kibicami - relacjonuje Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Następnie kibice już z dworca głównego z Bydgoszczy w asyście policjantów przeszli spokojnie ulicami Bydgoszczy na stadion.

Sport niestety na drugim planie. Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź 0:3 [relacja, zdjęcia, wideo]

Siły ochrony organizatora, który odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie meczu, nie opanowały sytuacji. Organizator poprosił o pomoc policję.

W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie, kije, części bruku, barierki i inne przedmioty. Wobec takiego zagrożenia reakcja policjantów musiała być zdecydowana.

- Policjanci użyli pałek, armatek wodnych, broni gładkolufowej i gazu - wskazuje Monika Chlebicz.

W czasie pierwszej połowy, 4 minuty przed jej końcem, zgodnie z decyzją przedstawiciela PZPN, przerwano mecz z uwagi na zbiorowe zakłócenie porządku. Już po 20 minutach policjanci opanowali sytuację. Siły policyjne pozostały na stadionie do końca spotkania.

W czasie działań w tej chwili zatrzymano 6 osób.

- Będziemy ustalać osoby, które zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu na stadionie jak również przez nasze kamery. Jeśli będzie to możliwe będziemy publikować wizerunki tych osób, aby ustalić ich tożsamość - mówi Monika Chlebicz.

W trakcie działań do szpitala z obrażeniami trafiło 4 funkcjonariuszy. Ostatecznie w zabezpieczeniu wzięło udział prawie 1000 policjantów, psy służbowe i policyjny śmigłowiec.

Bydgoszcz. Czterech rannych policjantów i sześciu aresztowanych kiboli podczas meczu Zawisza - Widzew [wideo, zdjęcia]

Zadyma na meczu Zawisza - Widzew - zdjęcia i gorąca dyskusja - weź w niej udział

Nasi forumowicze komentują:

~Bezkomentarza~ Jestem kibicem Zawiszy od wielu lat, choć nie zawsze bywałem na meczach, na bieżąco śledziłem sytuację klubu. To, co dziś widziałem na meczu - koniec. Ciekawe, co zamiast mózgu mają te małolaty, które dosłownie - burzyły własny stadion. Banda szczerbatych gówniarzy w bluzach "JP". Na moich oczach jakiś dzieciak wyrwał płytkę chodnikową i posłał ją w kierunku policjantów. Czy to jest normalne?! Jestem jednak załamany reakcja policji... Przecież oni to ścierwo powinni lać do nieprzytomności i nie dopuszczać do nich ratowników pogotowia - szkoda miejsc w szpitalach. Kulka w łeb i po problemie. Dla mnie to zwyczajne szkodniki, które natychmiast należy eliminować, dla dobra ogółu. Mam nagrany film, na którym widać doskonale twarze kilku gówniarzy, którzy atakowali policje. Jeśli odpowiednie służby wyrażą zainteresowanie, z wielka przyjemnością im go przekaże... Co do gry Zawiszy - dawali rade, szczególnie podczas pierwszej połowy. To na plus, bo w końcu jest różnica klas pomiędzy drużynami.

~Michal~ Zamknijcie się. Gówno rozumiecie, znając życie to policja sprowokowała zamieszki.

~Pawelos~ A chciałem iść na ten mecz z synami... Boże dzięki, że jednak przemówił rozum, a nie serce... Jestem bydgoszczaninem z krwi i kości. Kocham to miasto, kocham sport i tego samego uczę moich synów.. Wspieram bydgoskie drużyny jak tylko się da: siatkówka, koszykówka, żużel - wszędzie tam liczą się sportowe emocje, Bydgoszcz i tylko to!! NIE MA TAM TAKIEGO BYDŁA JAK NA ZAWISZY. WSTYD WSTYD WSTYD

~piotr~ Żenada, mecz rozwalony, nie przez zespół, który jeszcze w I połowie coś kombinował, ale przez, nie wiem jak to nazwać, zwierzęta - nie to obraża zwierzęta.

Kompletne upodlenie. Nie będzie w Bydgoszczy I ligi, nawet jeśli będzie to nigdy więcej na mecz nie przyjdę, przychodzę z dzieckiem, a obok latają płytki chodnikowe, policja nie wie co robić, strzela kulkami na oślep, jednocześnie ludzie wchodzą bramkami, totalny organizacyjny kataklizm!

Nikt tam nie panował nad tym co się działo. Wina również jest po stronie organizatora, który już przed meczem, nie panował nad ludźmi na stadionie!

Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.