Wczoraj policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ 67-letniego mężczyznę. Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz opinii biegłych prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa.
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w maju w jednym z mieszkań na bydgoskim Śródmieściu.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
- Wtedy policjanci otrzymali informację o zgonie 47-letniej kobiety od lekarza pogotowia ratunkowego. Do wyjaśnienia został zatrzymany właściciel mieszkania - podaje nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. - 67-latek został przesłuchany i zwolniony, ponieważ nie była znana przyczyna śmierci kobiety, a śledczy nie dysponowali materiałem, który obciążałby zatrzymanego.
Mężczyzna jednak w lipcu, na podstawie wyroku sądu, i tak trafił do więzienia w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.
- Śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci kobiety było nadal prowadzone - dowiadujemy się od Daszkiewicza. - Zebrany materiał dowodowy, w szczególności wyniki sekcji zwłok i opinie biegłych, wskazały na podejrzanego w tej sprawie.
Teraz 67-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Mężczyzna jest podejrzany o zbrodnię, która jest zagrożona karą 25 lat albo dożywotniego więzienia.
Czytaj e-wydanie »