Centrostal pokonał Wybrzeże. W play off zagra z Aluprofem

Redakcja
Paweł Skraba
Nie było niespodzianki w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Bydgoskie siatkarki wygrały bez straty seta z beniaminkiem rozgrywek i w 1. rundzie play off zagrają z bielszczankami.

Przed tym meczem było wiadomo, że podopieczne Piotra Makowskiego muszą wygrać, by awansować o jedno miejsce w tabeli (z 6. na 5.). Zadanie wykonały i teraz w play off zagrają z broniącym złotego medalu Aluprofem Bielsko Biała, który nieoczekiwanie przegrał u siebie ze Stalą Mielec 2:3.
O spotkanie w Rumi można było być trochę niespokojnym. Centrostal przegrał poprzednie dwa mecze z MKS Dąbrową Górniczą oraz Budowlanymi Łódź i stracił 3. miejsce w tabeli. Bydgoszczanki grały nierówno, popełniały sporo błędów, a rywalki ostatnio jakby złapały "wiatr w żagle" eliminując w 1/8 Pucharu Polski AZS Białystok.

W 1. secie nasz zespół stracił nawet prowadzenie 6:3 i 8:5, bo gospodynie przez moment miały punkt przewagi (12:11). Potem jednak odzyskały inicjatywę - 16:14, 18:16. w drugim secie prowadziły od początku - 5:4, 8:6, 16:13, 19:14 i 21:16, tracąc trochę dystans w końcówce. Trzecia partia też toczyła się pod dyktando naszego zespołu, który szybko objął sześciopunktowe prowadzenie (8:2, 14:8) i kontrolował grę do końca meczu.

Pierwsze dwa mecze play off bydgoszczanki rozegrają w Bielsku Białej.

Wybrzeże - Centrostal 0:3 (21:25, 23:25, 19:25)
Centrostal: Spicer 1 pkt., Leys 5, Naczk 7, Kowalkowska 9, Polak 12, Mróz 9 i Kuehn-Jarek (libero); Kuligowska 2, Zielińska 2, Skiba 2, Pelc 4, Sawoczkina 2.
Wybrzeże: Leszczyńska 1, Martinez 2, Pykosz 6, Mikołajewska 1, Starzyk 3, Toborek 4 i Jagodzińska (libero); Theis 5, Brodacka 2, Hudima 8, Hohn, Ziemcowa 1.

WYNIKI: Budowlani/Organika Łódź - Trefl Sopot 2:3 (25:20, 25:18, 19:25, 20:25, 11:15), MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3:1 (25:11, 25:18, 20:25, 25:21), Muszynianka Muszyna - Impel/Gwardia Wrocław 3:1 (25:18, 21:25, 25:13, 25:14), Aluprof Bielsko-Biała - Stal Mielec 2:3 (25:17, 20:25, 20:25, 25:18, 15:17).

Pozostałe pary play off: Muszynianka - Organika/Budowlani, Atom/Trefl - Stal, MKS Dąbrowa - Impel/Gwardia.