Mistrzostwa Europy Federacji World Association of Majorette-sport and Twirling (WAMT) w Teplicach w Czechach, w których chciałyby wziąć udział chełmińskie Mażoretki, potrwają od 26 do 28 maja.
Podczas występów w Chełmnie, na scenie Ronda, zobaczyliśmy pokazy taneczne w wykonaniu przedszkolaków, kadetek, juniorek i seniorek. Dziewczęta zaprezentowały układy grupowe, trio, duety oraz solo. Były to choreografie z batonem, pom-pom, a także z flagą.
Pokazom tanecznym towarzyszył ryneczek różności, czyli symboliczna sprzedaż wypieków i różnych fantów, z których dochód zostanie przeznaczony na wyjazd do Czech.
Obecnie reprezentacyjna grupa dziewcząt liczy 44 osoby w czterech grupach wiekowych. Z uwagi na liczną grupę, koszt wyjazdu wyniesie około 55 tys. złotych, co przekracza możliwości finansowe ChDK. Aby spełnić marzenie dziewczyn i wspomóc ich dalszy rozwój niezbędne jest wsparcie finansowe. Pomożecie?
Link do strony ze zrzutką znajdziecie tutaj:
https://zrzutka.pl/vfnd48?fbclid=IwAR30y5an4FcHLNrtjvGI9EU2nZBjBHqVKDimkQMubMbxlu_ZF0LIIjoAubM
Przypomnijmy, Mażoretki od ponad 26 lat godnie reprezentującą Chełmno i województwo kujawsko-pomorskie. Zdobywały liczne nagrody w konfrontacjach, przeglądach i konkursach w Polsce. Od 2022 roku sprawdzają swoje umiejętności na arenie międzynarodowej. Wielkim sukcesem był ich udział na Mistrzostwach Świata Mażoretek Federacji World Association of Majorette-sport and Twirling (WAMT) w Crikvenicy w Chorwacji w ubiegłym roku. Wzięły w nich udział trzy reprezentacyjne grupy, a ich talent został zauważony i doceniony.
Zobaczcie zdjęcia z koncertu Mażoretek w Chełmnie
Chełmińskie Mażoretki wróciły z medalami z Otwartych Mistrzostw Polski Mażoretek 2023 w Kętrzynie, podczas których wywalczyły 17 złotych tytułów mistrzyń, 6 medali srebrnych - I wicemistrzyń oraz cztery brązowe - II wicemistrzyń Polski. W zawodach udział brało 25 zespołów z 270 choreografiami.
Wyniki:
- Mistrz Polski – formacja open baton kadetki
- Mistrz Polski – formacja baton tradycyjny kadetki
- Mistrz Polski – formacja open baton juniorki
- Mistrz Polski – formacja baton tradycyjny juniorki
- Mistrz Polski – formacja open baton seniorki
- Mistrz Polski – formacja baton tradycyjny seniorki
- Mistrz Polski – formacja baton grandseniorki
Solo open baton kadetki:
- Mistrz Polski – Zuzanna Depka
- I wicemistrz Polski – Julia Kasprzykowska
- 4. Oliwia Wiśniewska
- 8. Katarzyna Woźniak
- 9. Aleksandra Ziółkowska
- 10. Gabriela Gafalska
- 11. Nadia Rządkowska
- 12. Amelia Glaubert
- 13. Emilia Rybka
- 15. Kornelia Kaleta
Solo open baton juniorki:
- Mistrz Polski – Alicja Wiśniewska
- I wicemistrz Polski – Olga Freund-Hoffmann
- II wicemistrz Polski – Dominika Ziółkowska
- 4. Oliwia Nowicka
- 5. Julia Kajewska
- 7. Agata Geppus
- 9. Agata Wiśniewska
- 11. Amelia Kowalczyk
- 13. Nadia Ciesielska
Solo open baton seniorki:
- Mistrz Polski – Monika Borek
- I wicemistrz Polski – Aleksandra Hennig
- II wicemistrz Polski – Mirosława Cyganek
Duo/trio open baton kadetki:
- Mistrz Polski – Nadia Rządkowska, Gabriela Rafalska, Emilia Rybka
- I wicemistrz Polski – Maja Tomkowicz, Lena Shiedel
Duo/trio open baton juniorki:
- Mistrz Polski – Olga Freund – Hoffmann, Oliwia Nowicka
- I wicemistrz Polski – Alicja Wiśniewska, Nadia Ciesielska
- II wicemistrz Polski – Julia Kajewska, Dominika Ziółkowska
Mini formacja open baton kadetki:
- Mistrz Polski – Nadia Rządkowska, Julia Kasprzykowska, Gabriela Rafalska, Amelia Glaubert, Emilia Rybka, Kornelia Kaleta
Mini formacja open baton juniorki:
- Mistrz Polski – Agata Wiśniewska, Laura Shiedel, Julia Ziemecka, Olga Freund-Hoffmann
Solo buława seniorki:
11 miejsce - Amelia Milewska
Solo flaga seniorki:
- 8. Amelia Milewska
Solo open pompom kadetki:
- Mistrz Polski – Gabriela Rafalska
Solo open pompom juniorki:
- Mistrz Polski – Nadia Ciesielska
- I wicemistrz Polski – Dominika Ziółkowska
- II wicemistrz Polski – Amelia Kowalczyk
- 4. Julia Kajewska
Duo/trio open pompom juniorki:
- Mistrz Polski – Alicja Wiśniewska, Nadia Ciesielska
