Chemik Bydgoszcz przegrał z Lechem II Poznań

materiały prasowe
Chemik Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin
Chemik Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin Tomasz Czachorowski
W meczu 13. kolejki III ligi piłkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Lechem II Poznań 1:3.

Pierwszą dobrą okazję w meczu stworzyli chemicy. W 5. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Dawid Janicki spudłował w sytuacji sam na sam. Aktywny był zwłaszcza wracający do składu Paweł Olszewski, którego zagrania w ciągu pierwszych trzydziestu minut kilka razy zagroziły bramce gospodarzy. W 31. minucie po jednej z akcji Chemika poznanianie wyprowadzili kontratak. Do dośrodkowanej piłki wyszedł Karol Murawski, lecz wypuścił futbolówkę, którą następnie do siatki skierował Dawid Kurminowski. Lech objął prowadzenie, a chwilę później je podwyższył, gdy błąd bydgoskiej defensywy wykorzystał Niklas Zulciak.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy zmusili Murawskiego do kilku dobrych interwencji. Mimo okazji lechitów to zespół Piotra Gruszki następny trafił do siatki. W 71. minucie rezerwowy Patryk Nowak podał do Dawida Janickiego, a ten zdobył bramkę kontaktową. Na więcej jednak chemików nie było stać. W 85. minucie Szymon Maziarz opuścił boisko po zobaczeniu czerwonej kartki, a w ciągu sześciu doliczonych minut Kacper Chodyna ustalił wynik meczu na 3:1.

Za tydzień bydgoszczanie podejmą KS Chwaszczyno.

Lech II Poznań - Chemik Bydgoszcz 3:1 (2:0)

Bramki: Kurminowski (31), Zulcia (36), Chodyna (90) oraz Janicki (71).
CHEMIK: Murawski - Włosiński, A. Raszka (56. Marczyński), Kostiuk, Michalski (90. Born) - Rysiewski, Maziarz - Kot (63. Nowak), Olszewski, Kawałek - Janicki.