https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chipsy "Jabcusie" prześcignęły sprężyny

Agnieszka Domka-Rybka
Produkowane przez firmę "Cykoria” z Wierzchosławic - z wynikiem 661 SMS-ów. Gratulujemy!
Produkowane przez firmę "Cykoria” z Wierzchosławic - z wynikiem 661 SMS-ów. Gratulujemy!
Liderem Czytelników w naszym konkursie na najlepszy produkt regionalny są w tym tygodniu chipsy "Jabcusie"

Produkowane przez firmę "Cykoria" z Wierzchosławic - z wynikiem 661 SMS-ów. Gratulujemy!

Trwa konkurs "Nasze Dobre Kujawsko-Pomorskie - znak jakości Gazety Pomorskiej 2008". Czytelnicy mogą wysyłać SMS-y na swoich faworytów. Kto weźmie udział w plebiscycie, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. aparat cyfrowy, mp4 i robot kuchenny. Dotąd dostaliśmy trochę ponad 2 tys. SMS-ów.

Chipsy "Jabcusie" z Wierzchosławic produkowane przez firmę "Cykoria" z Wierzchosławic prześcignęły 217 głosami sprężyny bydgoskiej firmy "Spręż-Mot", która przez dwa ostatnie tygodnie była zdecydowanym liderem naszego konkursu.

Chipsy zdobyły 661 SMS-ów! - Gdziekolwiek je pokazujemy, zawsze są nagradzane - chwali się Jerzy Kurowski, dyrektor ds. handlu i marketingu w "Cykorii". "Jabcusie" otrzymały np.: Medal Europejski BCC XI edycji - 2005 rok; tytuł - Polski Producent Żywności dla Cykorii SA - 2007 rok. - Chipsy jabłkowe są zdrowe i bez konserwantów - dodaje dyrektor Kurowski. - To produkt otrzymywany z wysuszonych, pokrojonych i pozbawionych gniazd nasiennych świeżych jabłek.

Sprężyny ze "Spręż-Mot" z Bydgoszczy są teraz na drugim miejscu, otrzymały 444 głosy. - Nasze sprężyny są wykonane z opatentowanych materiałów - zdradza Dariusz Woźniak, handlowiec z tej firmy. - Wykorzystuje się je w przemyśle włókienniczym, ciężkim, kolejnictwie. Mają wszechstronne zastosowanie, także w łóżeczkach dziecięcych, meblach czy gniazdach elektrycznych. Realizujemy zlecenia od ręki!

Trzecie miejsce przypadło, podobnie jak w zeszłym tygodniu, grzejnikowi "Tubus" z Nowej Wsi Zdobył 432 głosy. Przypomnijmy, jest produkowany przez firmę "Instal-Projekt" z Nowej Wsi koło Włocławka. Rodzina tych grzejników była wielokrotnie nagradzana, m.in. Godłem "ProDeco", w konkursie "Polski Instalator". Grzejnik "Tubus" został również finalistą "Dobrego Wzoru". Produkt charakteryzuje się prostotą kształtów i estetyką wykończenia. Jest bezpieczny zarówno w użytkowaniu, jak i łatwy do czyszczenia. To sprawia, że można go wykorzystać w pomieszczeniach wymagających szczególnej higieny, jak np. pokój dziecka czy we wnętrzach użytkowanych przez osoby z alergią.

214 głosów i czwarte miejsce ma ponownie śmietanka "Delik"
produkowana przez Spółdzielnię Mleczarską ROTR w Rypinie. Zdobyła wiele nagród, m.in. wyróżnienie jako "Polski Produkt Żywności 2007". Wytwarza się ją z najlepszego mleka, w trzech wariantach: z 12, 18 i 32 procentami tłuszczu. Można ją stosować do kawy, sosów, zup, sałatek, ciast czy lodów.

Czekają na SMS-y!

Można też głosować m.in. na usługi wykonywane przez bydgoski "Budopol". - Wykonujemy obiekty użyteczności publicznej, w tym sportowe, szpitale czy banki - informuje Gabriela Krefta - Marczak, wiceprezes "Budopolu".

Do naszego konkursu zgłosiła się również firma "Sprawność - Teraz" z Tucholi. To producent kartek, karnetów, zaproszeń i laurek. Mogą być oryginalną pamiątką z urodzin, chrzcin, imienin, ślubu czy innych uroczystości rodzinnych. - Nasze produkty są oryginalne, przede wszystkim z tego powodu, że wykonujemy je ręcznie - podkreśla Stanisław Skiba, właściciel firmy "Sprawność - Teraz".

Kolejny produkt, śmietana "Extra", jest wytwarzany przez Kujawską Spółdzielnię Mleczarską we Włocławku. Charakteryzuje się małą zawartością tłuszczu (12 procent) oraz wspaniałą, jednolitą i kremową konsystencją.

Następny uczestnik naszego konkursu to firma "Finnepol" z Bydgoszczy. Prezentuje swoje lody - 84 smaków. - Szczególnie polecam smak "Boero", czyli czekolada z wiśnią - zdradza prezes Andrzej Szkupiński.

Firma "Lody z rolniczej zagrody" ma swoją siedzibę w Kończewicach koło Chełmży. Jak wskazuje nazwa, jej wyroby są naturalne.
Jolanta Maciejewska, właścicielka zakładu, wymienia smaki swoich pysznych lodów (wszystkie są produkowane na bazie owoców). - Mamy lody truskawkowe, jabłkowe, wiśniowe, czereśniowe, bananowe i nie tylko takie.

Nagroda: 30 tys. zł

Wybraliśmy kapitułę konkursu. Wskaże ona produkty i nada im tytuł "Nasze Dobre Kujawsko-Pomorskie" - znak jakości "Gazety Pomorskiej 2008".

Kapituła:

Marek Szczygielski, Kujawsko-Pomorski Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy, Luiza Rutkowska, naczelnik Wydziału Prawnego i Ochrony Konsumentów w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy, Jan Gogolewski, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy oraz Krzysztof Tomczak miejski rzecznik konsumentów w Bydgoszczy.

Laureat - oprócz statuetki - otrzyma nagrodę wysokości 30 tys. zł, a zwycięzca "SMS-owy" 5 tys. zł. Ważne! Nagrody zostaną przyznane w formie reklamy w "Gazecie Pomorskiej". Ponadto nagrodzeni przez dwa lata będą mogli posługiwać się logo naszego konkursu.

Zwycięzców nagrodzimy podczas październikowej gali, która odbędzie się w restauracji "Piano Nobile" w Bydgoszczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska