Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda pomagają neutralizować zagrożenia. Dzięki „Mapie”, która funkcjonuje już ponad rok, mieszkańcy naszego powiatu oraz całego kraju mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę policji.
Od początku istnienia aplikacji policjanci odnotowali ponad 1150 zgłoszeń na terenie powiatu chojnickiego. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im wcale obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Dzięki dobrze funkcjonującej już od ponad roku Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można znacznie lepiej dyslokować siły, także dzielnicowych, oraz skuteczniej współpracować z innymi instytucjami.
Ponadto za pomocą tej aplikacji mieszkańcy powiatu mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Za pomocą internetu mogą oni podpowiadać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, albo w którym miejscu są źle ustawione znaki drogowe, gdzie kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości i wiele innych.
„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji oraz pomorskiej policji.
Z kolei aplikacja Moja Komenda zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z kraju. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z nim, wystarczy kliknięcie. Wyszukiwarka działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu, aby odnaleźć dzielnicowego.
Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju - 23.11.2017