CITY TRAIL Bydgoszcz: wiosna w listopadzie i ponad 700 biegaczy na starcie

maz
W Myślęcinku odbył się drugi z sześciu biegów City Trail z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz.

Było słońce, była przyjemna temperatura - była i świetna frekwencja. Linię mety minęło 726 osób. To drugi wynik w czteroletniej historii cyklu w Bydgoszczy. Najliczniejsze zawody odbyły się w listopadzie 2015 roku. Ukończyło je 762 biegaczy.

Zwycięzcą biegu został najlepszy zawodnik trzech poprzednich edycji bydgoskiego City Trail - Bartosz Kotłowski. Zawodnik uzyskał znakomity czas - 15:12. Drugie miejsce zajął Piotr Frydrychowski (16:37), a trzeci był Marcin Biskup (15:46).

Najlepszą zawodniczką okazała się zwyciężczyni cyklu w Bydgoszczy w sezonie 2014/2015 i 2015/2016 - Marta Szenk, która brała udział również we wczorajszym biegu City Trail w Poznaniu, gdzie zajęła drugie miejsce. Czas Marty z zawodów w Myślęcinku to 17:44. Blisko półtorej minuty później - w czasie 19:19 - linię mety druga z kobiet – Daria Maik. Trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Kozicka (20:17).

Po biegu Marta Szenk powiedziała: - Miniony tydzień to nie tylko dwa starty w City Trail, ale również biegi podczas mistrzostw wojskowych, w których brałam udział. Tam startowałam indywidualnie na 3 km i w sztafecie. W związku z tym trochę obawiałam się weekendowych biegów, ale okazało się, że zarówno w Poznaniu, jak i w Bydgoszczy biegło mi się bardzo dobrze. Teraz czas na odpoczynek, a w grudniu wracam na ścieżki w Myślęcinku. Chcę w tym sezonie ukończyć cykl City Trail również w Poznaniu, gdzie poziom wśród kobiet jest wyższy, przez co rywalizacja wygląda zupełnie inaczej - każdy bieg wymaga dużej koncentracji.

Wśród zawodników startujących w dzisiejszych zawodach był pochodzący z Białorusi Aliaksandr Uss. - Mieszkam w Bydgoszczy już od ośmiu lat. Pracuję w operze. Zacząłem biegać niedawno, mniej więcej pół roku temu. Te zawody były drugimi w moim życiu. Wcześniej nie startowałem, bo nie czułem się przygotowany do tego, by pokazać się na zawodach. Biegam z grupą RUN Bydgoszcz, spotykamy się w Myślęcinku co niedzielę i to właśnie Michał Brzeziński, który prowadzi te treningi nakłonił mnie do startu tutaj. Było trochę ślisko, trochę błota, ale podobało mi się. Jeszcze nie zapisałem się na kolejne biegi, ale jeśli tylko nie będę akurat pracował, na pewno wystartuję kolejny raz - mówił na mecie Aliaksandr.

Tradycyjnie zanim na trasę ruszyli dorośli, rozegrane zostały zawody dla dzieci i młodzieży - City Trail Junior. Wzięło w nich udział blisko 350 uczestników, w tym niemal 200 w dwóch najmłodszych kategoriach – do siedmiu lat.