W sobotę 24 maja Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnej wyprawie krajoznawczo-pieszej w ramach popularnego cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
Spotkanie uczestników o godz. 10.00przy moście Zawackiej. Trasa 8-kilometrowej wycieczki będzie wiodła wzdłuż Wisły i Drwęcy do Kaszczorka, a następnie na pętlę tramwajową przy ul. Olimpijskiej.
Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Marek Ruciński.
Rowerami na Dywan
W niedzielę 25 maja projekt "Kultura na świeżym" (to cykl wycieczek organizowanych przez MCK w Bydgoszczy) zaprasza na vol. 132 "Na Dywan".
Zbiórka rowerzystów (bo im dedykowana jest impreza) na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna, odjazd do Czerska o godz. 08.01. W Czersku o godz. 09.36. Powrót ze Śliwic do Bydgoszczy o godz. 18.40, w Bydgoszczy o godz. 20.07.
Uczestnicy pojadą na Dywan! To znaczy do Dywanu, czyli przeuroczej kaszubskiej miejscówki.
Dystans ok. 100 km. Jest 30 miejsc, więc znowu obowiązują zapisy: [email protected]
Spacerkiem po Chełmnie
W tę samą niedzielę w ramach cyklu "Spacerki po Chełmnie" odbędzie się wycieczka piesza. Temat: "Chełmno – miejsce nauki Mikołaja Kopernika".
Na trasie zwiedzania m.in.: kościół farny pw. WNMP, Akademia Chełmińska, kościół pofranciszkański (z zewnątrz), Gimnazjum Chełmińskie, zespół klasztorny.
Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 11.00 przed chełmińskim ratuszem. Przewodnik: Sławomir Grabowski.
Gzuby na spacerze
Warto też zaplanować kolejny weekend. W niedzielę 1 czerwca od godziny 10.00 "Projekt Zabytek" zaprasza na spacery z dziećmi w ramach cyklu "Gzuby na spacerze - rodzinne spacery z dziećmi".
Podczas spaceru najmłodsi będą poznawać historię miasta poprzez zagadki, zabawy i zadania. Natomiast rodzice dowiedzą się ciekawostek z historii miasta nad Brdą.
Zbiórka na Starym Rynek przy pomniku Walki i Męczeństwa. Temat: "Na tropie średniowiecznej Bydgoszczy". Koszt: 15 zł za osobę (dzieci do lat 3 za darmo). Czas spaceru maks. 1,5 godz. Obowiązują zapisy!

Turystyka
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora: tel. 693 379 476, e-mail [email protected]
Co dwie głowy to nie jedna
W środę 4 czerwca od godziny 18,00 "Projekt Zabytek" zaprasza na spacery w ramach cyklu "Co dwie głowy to nie jedna". Podczas spaceru o uczestników zadba dwóch przewodników. Będzie podwójna dawka ciekawostek, anegdot i dwa zupełnie inne spojrzenia na trasę.
Zbiórka: Plac Teatralny w Bydgoszczy, ławeczki przy pergolach. Temat: "Zielona Bydgoszcz". Koszt: 15 zł za osobę (gotówka/ blik na numer telefonu). Obowiązują zapisy!
Informacje i zapisy u organizatora, tel. 693 379 476, e-mail [email protected]
Potrójna Korona Gór
W dniach 6-8 czerwca (piątek-sobota) Fundacja Potrójna Korona zaprasza do Wałbrzycha na wyrypę z cyklu "Potrójna Korona", w czasie której uczestnicy przejdą wymagającą, lecz bardzo satysfakcjonującą długodystansową trasą przez góry.
Korona jest potrójna, bo zalicza się trzy koronne szczyty. Potrójna Korona Wałbrzyska przechodzi przez trzy (a nawet cztery!) najwyższe szczyty: Chełmiec (Góry Wałbrzyskie), Waligórę (Góry Kamienne), Wielką Sowę (Góry Sowie) i na deser Borową (ponownie Góry Wałbrzyskie).
Baza i meta zawodów znajduje się w Wałbrzychu. Potrójna Korona to jedyne wyrypy, na których zdobędziesz 3 szczyty zaliczane do odznak turystycznych! Odwiedzisz też klimatyczne wieże widokowe i inne atrakcje krajoznawcze.
Łącznie zdobędziesz prawie 120 pkt. GOT w maks. 28 godzin. Jako nowość, organizatorzy wprowadzają testowo trasę rowerową, która będzie prowadziła po trasach rowerowych, szutrach. Będzie to inna trasa niż piesze.
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://walbrzyska.potrojnakorona.pl/
Kolejne edycja cyklu:
5-7 września, Potrójna Korona Beskidzka 2025 - Korbielów;
24-26 października, Potrójna Korona Śnieżnicka 2025 - Stronie Śląskie.