Festyny w rycerskim klimacie zaplanowano na sobotę w Wąbrzeźnie oraz Ryńsku.
Blisko historii
Będą to „żywe spotkania z historią”. W ich trakcie będzie można obejrzeć pokazy rycerskie, konne, wziąć udział w konkursie łuczniczym, spróbować swoich sił w lepieniu naczyń z gliny, czerpaniu papieru, pracy jako kowal. Dzieci będą mogły przejechać się na kucyku, bryczką, wziąć udział w różnych zabawach.
Festyny organizuje Lokalna Grupa Działania „Ziemia wąbrzeska” i w sobotę będą trwać w g. 12-15 na Podzamczu w Wąbrzeźnie, a w g. 16-19 na placu przy remizie OSP w Ryńsku.
Na rower i w drogę
Rajd rowerowy na sobotę organizuje stowarzyszenie Inicjatywa. Będzie to wspólna przejażdżka po okolicach Wąbrzeźna. Udział w niej wziąć może każdy kto ma sprawny technicznie rower. Dzieci, które nie mają karty rowerowej, potrzebują dorosłego opiekuna. Chętni zbierają się na placu Jana Pawła II. Wyjazd o g. 10.
O mieszkańcach, którzy walczyli o Polskę
„Niepodległa dla wszystkich” - to temat wykładu jaki Paweł Becker, historyk-regionalista wygłosi w sobotę, 17 września, o g. 17 w Wąbrzeskim Domu Kultury. Przedstawi sylwetki osób z regionu wąbrzeskiego związanych z walką o niepodległość. Będzie to wykład pilotażowy, zachęcający do uczestnictwa w zajęciach Uniwersytetu III Wieku.
Dobra lekcja ekologii
Natomiast we wtorek, w Wąbrzeskim Domu Kultury dzieci mogą obejrzeć spektakl „Ostatnie drzewo”. Proekologiczne przedstawienie przygotował Teatr lalek „Zaczarowany świat” z Torunia. Spektakl rozpocznie się o g. 17 i wstęp na niego jest bezpłatny, ale trzeba mieć wejściówkę z Działu Animacji Kultury WDK. Warto się pospieszyć, bo liczba zaproszeń jest ograniczona!
Wideo: Oddając krew ratujesz życie