Co w weekend w Chełmnie i w okolicy? Zerknijcie - atrakcji...

  Co w weekend w Chełmnie i w okolicy? Zerknijcie - atrakcji będzie wiele

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Ostatni weekend czerwca będzie obfitował w atrakcje.
  W Chełmnie odbywa się w ostatni weekend czerwca dużo imprez, ale nie tylko rozwyrkowych. Trwa też Odpust Chełmiński - wyjatkowe świeto, na które przybywaja

  W Chełmnie odbywa się w ostatni weekend czerwca dużo imprez, ale nie tylko rozwyrkowych. Trwa też Odpust Chełmiński - wyjatkowe świeto, na które przybywaja prawdziwe tłumy pielgrzymów ©Monika Smól/archiwum

  W sobotę w Chełmnie  O godz. 13, w Muzeum Ziemi Chełmińskiej zaplanowano IX Wernisaż Twórczości Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK. O godz. 18 z kolei w kinie „Rondo” rozpocznie się minikabareton z Szymonem Łątkowskim i Kabaretem FiFa - RaFa. Łątkowski stworzył własny styl - połączenie sztuki kabaretowej z teatrem i stand upem. Współpracuje z kabaretem Smile i regularnie występującym w telewizyjnych programach kabaretowych. Kabaret FiFa-RaFa prężnie się rozwija. Zabawa, rozrywka, śmiech - te słowa najlepiej opisują to co dzieje się podczas ich występu. Ich skecz „Ksiądz” odniósł sukces telewizyjny. Bilety w cenie 15 złotych są do nabycia w ChDK i w kasie kina przed występem.

  Starostwo sprzeda chełmiński budynek po Oddziale Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu

  W niedzielę w Chełmnie  W niedzielę o godz. 6 rozpoczną się zawody spinningowe o puchar dyrektora ChDK. Zapisy prowadzone są w sklepie wędkarskim przy ul. Dworcowej 11. O godz. 10.30 na rynku ruszy kolejny „Spacerek po Chełmnie”. Będzie okazja poznać z przewodnikiem dzieje Sanktuarium Maryjnego (Studzienka, Bramka, fara). O godz. 13 na starówce rozpocznie się V Festiwal Piosenki Religijnej „W ramionach Matki”, o 17 zagra Orkiestra Dęta ChDK, a o godz. 20 - zespół U Studni. To jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

  Sobota w Lisewie  Dwa dni z kinem. Projekcje za darmo. Nie lada gratka dla amatorów kina niezależnego już w weekend. W piątek i sobotę, o godz. 18, w Bibliotece - Pracowni Kultury w Lisewie będzie okazja zobaczyć w formule pofestiwalowej 11 zwycięskich produkcji! Za darmo.
  Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Pokazane zostana najciekawsze produkcje niezależne z całego świata w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja i najlepszy film polski. A w tej ostatniej kategorii - 30-minutowy film „Ja i Mój tata”. Wstęp wolny.

  W niedzielę w Chełmnie  1 lipca przewodnik Jadwiga Alaba-Wesołowska zaprosi na wyprawę i przybliży dzieje Sanktuarium Maryjnego w Chełmnie. Poznać będzie można historię studzienki, Bramy Grudziądzkiej i fary.

  Nastrojowo i poetycko zrobi się na starówce. Zespół „U Studni” wystąpi 1 lipca na rynku. Tworzą go: Andrzej Stagra-czyński, Ryszard Zarowski, Dariusz czarny, Ola Kiełb-Szawuła, Wojciech Czempli i Adam Ziemianin. To muzycy, którzy przez wiele lat współtworzyli „Stare Dobre Małżeństwo”. Koncert, na który wstęp jest wolny, rozpocznie się o godz. 20.

  W niedzielę i poniedziałek w Chełmnie  Odbędzie się Odpust Chełmiński. Przybędzie wielu pielgrzymów. W niedzielę zaplanowano msze św. o godz. 7, 8.30, 10, 11.30, 13 (fara), 16 (kaplica, Braka), 18 (fara i procesja do studzienki), 24 - Pasterka Maryjna; w poniedziałek: o godz. 6 (przy studzience), 7, 8.30,18 (fara), 11 - Suma Odpustowa i procesja Eucharystyczna, 16 (kaplica, Bramka). O godz. 9.30 nastąpi powitanie pielgrzymki niewidomych, a o godz. 17 - nowenna ku czci Matki Bożej Chełmińskiej.

  W poniedziałek w Chełmnie  O godz. 13, w Bramce zagra ZPiT Pomorze.
  Do 2 lipca, między godz. 10 a 17 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia zabytków: kościołów: pw. św. Piotra i św. Pawła ul. Wodna, pw. św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja ul. Franciszkańska, św. Ducha ul. Toruńska, fary z wejściem na wieżę widokową, pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty - Zespół klasztorny Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018