Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 33 - Biskupin

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Chełmna burmistrz mówił o tym, że konieczna była wymiana gazociągu.
- Poinformowaliśmy Polską Spółkę Gazowniczą o niebezpieczeństwie wybuchu gazu - mówił Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna. - Natychmiast podjęli działania w celu wymiany gazociągu. Cieszymy się, bo było to potrzebne dla naszego bezpieczeństwa.
Co się zadziało z instalacją gazową w centrum miasta? Wiceburmistrz Chełmna wyjaśnia, jakie działania zostały podjęte, by móc kontynuować, a zarazem zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.
- Niezwłocznie powiadomiono Spółkę Gazowniczą o stwierdzonych nieprawidłowościach - informuje Piotr Murawski, zastępca burmistrza Chełmna. - Po przeprowadzonej wizji lokalnej przez gazowników potwierdzono nieszczelności w gazociągu przebiegającym ulicą Wodną. Polska Spółka Gazownicza podjęła działania zmierzające do awaryjnej wymiany całego gazociągu - od parku Stare Planty do ulicy 22 Stycznia. Obecnie wymieniony jest już gazociąg od Starych Plant do ulicy Rycerskiej.
Wkrótce prace powinny ruszyć na kolejnym odcinku - tak, aby jeszcze tej jesieni cały gazociąg był wymieniony.
- Powyższe prace, związane z wymianą gazociągu stanowią nasze przygotowanie do realizacji zadania w zakresie przebudowy tzw. wschodniego objazdu zespołu staromiejskiego, obejmującego przebudowę ulic Poprzecznej, Rycerskiej i Wodnej - wskazuje Piotr Murawski. - Na zadanie pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace drogowe powinny wystartować w październiku.