I na ostatniej sesji Rady Miejskiej zapytał burmistrza: - Dlaczego nie są spełniane warunki tej umowy? Polskie Radio zobowiązało się m.in. do: n promocji gminy na falach eteru, n udzielania bezpłatnie czasu antenowego soleckim władzom w celu promocji gminy, n otoczenia opieką wybranych grup dzieci i młodzieży zainteresowanych edukacją dziennikarską, n objęcie patronatem działalności soleckich instytucji kulturalnych oraz szerzących edukację ekologiczną.
Zapomnieli?
I przez wiele lat w samo południe oraz o północy Polskie Radio informowało słuchaczy, że nadaje dzięki Radiowemu Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim. - Od jakiegoś czasu radio zaprzestało nadawania tych informacji - mówił na sesji radny Kuligowski. - Rozmawiałem też z panią dyrektor naszego domu kultury i też o promocji naszej gminy w Polskim Radiu cicho...
Nikt nie pamięta,
od kiedy radio zapomina o Solcu. Od roku, może od kilku miesięcy? W każdym razie pół roku temu prezes PR odwiedził burmistrza Solca i już o tej sprawie obaj panowie rozmawiali.
Nie można zapomnieć,
że maszt jest dla Solca żyłą złota. Od roku 2000 z tytułu podatku od nieruchomości płaci około miliona złotych rocznie. 3,5 mln PR dało też na budowę hali sportowo-widowiskowej i zakup sprzętu rtg dla soleckiej przychodni. Zobowiązało się też, że co najmniej trzy razy przyjedzie tu "Lato z radiem". A było już pięć razy. W zeszłym roku m.in. z Marylą Rodowicz.
- Dzieci i młodzież w przeszłości odwiedzały studio PR w Warszawie wielokrotnie, ale chyba zabrakło zainteresowania - mówi burmistrz Antoni Nawrocki. - Niestety, zmarła pani redaktor Danuta Maciejewska z Torunia i programów promujących naszą gminę, kulturę i ekologię też coraz mniej..
Trzeba przypomnieć
A szkoda, bo promocji Solca na falach eteru nigdy za wiele.- Z kim teraz rozmawiać, gdy po wyborach zmienić się może zarząd PR? - zastanawia się burmistrz Nawrocki. _- Poczekajmy trochę. Przypomnimy się za jakiś czas. _I trudno burmistrzowi nie przyznać racji.
Poczekajmy.