Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cudowne Bory Tucholskie czekają na głosy internautów

(jw)
Bory Tucholskie
Bory Tucholskie archiwum GP
Bory Tucholskie znalazły się w finale konkursu "Polska Pięknieje 7 cudów Funduszy Europejskich". Teraz mogą głosować internauci.

Od internautów zależy, czy otrzymają też nagrodę publiczności. - Zapraszamy do głosowania - apelują w starostwie.

Głosować można na stronie www.polskapieknieje.gov.pl.

ABY ZAGŁOSOWAĆ KLIKNIJ TUTAJ

Projekt "Bory Tucholskie w labiryntach natury" nominowany jest w kategorii "Turystyka aktywna". Jego celem było wzmocnienie pozycji tego regionu na turystycznej mapie Polski.

W ramach projektu rozbudowano zaplecze dla kajakarzy spływających Brdą, jedną z najciekawszych polskich rzek. Powstało sześć stanic wodnych z pomostami do cumowania oraz trzy pola biwakowe. Z wybudowanej wieży widokowej w Fojutowie można podziwiać największy w Polsce akwedukt, skrzyżowanie Wielkiego Kanału Brdy i Czerskiej Strugi . - Nie zapomniano o miłośnikach dwóch kółek - dla nich wybudowano ścieżkę rowerową Tuchola - Świt - Tuchola - mówi Karol Gutsze, naczelnik wydziału promocji w starostwie. - Można nią bezpiecznie dotrzeć z Tucholi do rezerwatu przyrody "Dolina Rzeki Brdy" i uroczyska "Piekło" koło leśniczówki Świt.

Są też stoiska dla rowerów, gdzie cykliści mogą bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Do kąpieli zachęcają plaże nad leśnymi jeziorami, dla wędkarzy wybudowano specjalne pomosty w zacisznych miejscach, a miłośnicy kultury docenią wybudowane lub odnowione amfiteatry.

Projekt "Bory Tucholskie w labiryntach natury" realizowany był przez powiat w partnerstwie z sześcioma gminami. Współfinansowanie zapewnił Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym projekt zaliczany był do przedsięwzięć kluczowych.

Działania inwestycyjne w Światowym Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie uzupełnione były projektem "Borowiackie Szlaki". W tym projekcie zadbano o turystów pieszych. Odnowiono ponad 500 km szlaków turystycznych połączonych z siecią dwudziestu jeden śródleśnych parkingów wyposażonych w małą infrastrukturę. - Powstała też unikatowa sieć "mówiących kamieni" rozmieszczonych w 150 miejscach: głazów narzutowych wskazujących najciekawsze miejsca zasugerowane przez mieszkańców, na których wyryto krótkie napisy i kody QR prowadzące do stron internetowych - dodaje Gutsze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska