została pierwszym liderem trzecioligowych rozgrywek.
została pierwszym liderem trzecioligowych rozgrywek. fot. Szymon Stolarski/archiwum
Nie było niespodzianek w 1. kolejce nowego sezonu, w której dwukrotnie doszło do derbów regionu.

Zapisy relacji na żywo

Beniaminek - Sparta Brodnica nie sprostał Lechowi. Po pół godzinie w miarę wyrównanej gry inicjatywę przejęli rypinianie, a efektem był gol Pawła Piceluka. Gospodarze gorąco protestowali, uważając, że był on na pozycji spalonej.

Protesty były na tyle gorące, że na trybunę powędrował kierownik Sparty Jan Bronskowski (w 2. połowie spotkało to drugiego trenera Lecha - Macieja Grzybowskiego). Gol do szatni Piotra Buchalskiego sprawił, że w 2. połowie rypinianie skupili uwagę na obronie, której mimo nieustannych ataków Sparta nie potrafiła przełamać. Strzał Łukasza Grube z wolnego rozstrzygnął sprawę. Gospodarze od 78. min grali bez Piotra Lamki (druga żółta kartka).

Billy się wyróżnił

Cuiavia rozpoczęła z impetem i już w 7. min Billy Abbott wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim. Chemik za sprawą Adama Kardasza wyrównał, jednak niespełna dwie minuty później do bydgoskiej bramki trafił Adrian Raszka. Do końca przeważali gospodarze, a wyróżniającym się piłkarzem był Abbott.
Bliscy zrealizowania planu i wywiezienia z Trzcianki przynajmniej punktu byli piłkarze Wdy. Chwila nieuwagi, już w doliczonym czasie, zaowocowała utratą bramki.

Unia Janikowo - - ---

Na boisku w Kleczewie przez godzinę nic nie zapowiadało wysokiej porażki Notecianki. Podopieczni Michała Nadolskiego w ostatniej minucie 1. połowy objęli prowadzenie po strzale Adama Wiśniewskiego z wolnego. Sokół, tak jak w pucharowym meczu z Lechem, walczył do końca. W ostatniej pół godzinie gospodarze zdecydowanie przeważali wykazując przy tym blisko stuprocentową skuteczność.

Z dobrej strony zaprezentował się w Kobylinie odmłodzony zespół Victorii. Koronowianie objęli nawet prowadzenie, jednak gospodarze niemal natychmiast wyrównali. W 2. połowie meczu, który toczył się w ulewnym deszczu, nieco lepsi byli piłkarze Piasta.

Wyniki 1. kolejki
Sparta - Lech 0:3 (0:2), Piceluk (33), Buchalski (44, głową), Grube (67, wolny);
Sokół - Notecianka 5:1 (0:1), Lisiecki 3 (67, 74, 90), Pingot (60), Grzelak (85) - Wiśniewski (45. wolny);
Unia Swarzędz - Polonia 1912 2:0 (1:0), Maćkowiak (10), Maruniak (63);
Lubuszanin - Wda 1:0 (0:0), Wicher (90+2);
GKS - Górnik 0:0;
Cuiavia - Chemik 5:1 (3:1), Abbott 2 (7, k, 48), Raszka (20), Woźniak (33), Skonieczny (75) - Kardasz (18);
Piast - Victoria 2:1 (1:1), Biernat (31), Rejek (51) - Brzeziński (30, głową);
Polonia Środa - Unia Janikowo 17 sierpnia.