Cuiavia Inowrocław wysoko pokonała Noteciankę

(dm)
Paweł Mądrzejewski strzelił jednego gola.
Paweł Mądrzejewski strzelił jednego gola. fot. Dominik Fijałkowski
Inowrocławscy piłkarze awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu regionu.

Cuiavia Inowrocław - Notecianka Pakość 5:1 (2:1)

Bramki: Skonieczny 3 (4, 40, 46), Mądrzejewski (55), Matusiak (86) - Chachuła (32).
CUIAVIA : Kowalski - Dunisławski, Raszka (80. Kmieć), Mazurowski, Gralewski (80. Matusiak) - Zdrojewski (60. Zawada), Mądrzejewski, Modracki, Jagielski (46. Timm) - Abbott, Skonieczny.
NOTECIANKA : Ostrowski - Łechtański, Bednarek, Jastrzembski, Sirko - Kala, Wiśniewski, Lisiecki, Swojnóg (70. Spychalski), Szot - Chachuła (46. Rościszewski).

Ćwierćfinałowy mecz w Inowrocławiu miał jednostronny przebieg. Gospodarze zagrali dużo skuteczniej niż w ligowym starciu z Dopiewem (0:2).

Obydwa zespoły zagrały bez kilku podstawowych zawodników. W Cuiavii zabrakło m.in. Kzrysztofa Kretkowskiego czy Filipa Skorego, a w pakoskiej ekipie nie było m.in. Marcin Ciesielskiego (tylko na ławce), Bartłomieja Delekty czy Arkadiusza Nowickiego.

Inowrocław - wiadomości

Cuiavia szybko objęła prowadzenie, po golu Michała Skoniecznego. Do wyrównania doprowadził Mateusz Chachuła, ale tuż przed przerwą drugą bramkę zdobył Skonieczny. Tuż po przerwie, Michał ustrzelił hat-tricka. Dominika Ostrowskiego pokonali jeszcze Paweł Mądrzejewski i Rafał Matusiak.

Pakościanie kończyli derbową potyczkę w dziesiątkę (na ławce był tylko Marcin Ciesielski), gdyż urazu nabawił się Mikołaj Bednarek. Obrońca rozegrał pierwsze spotkanie po dłużej przerwie. Na boisku pojawił się też Michał Szot, który także narzekał w ostatnich tygodniach na kontuzję.

W półfinałach biało-zieloni zmierzą się z Flisakiem Złotoria, a Lech Rypin spotka się z Polonią Bydgoszcz.