https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Cymelia regionalne” – spotkanie z lokalną historią w Wąbrzeskim Domu Kultury [zdjęcia]

W Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się wykład połączony z otwarciem wystawy „Cymelia regionalne”. Prelekcję, która otworzyła wystawę wygłosiła Aleksandra Kurek, dyrektor wąbrzeskiej biblioteki. Wąbrzeskie regionalia zostały podzielone na publikacje, maszynopisy, rękopisy, prace magisterskie, dyplomowe, konkursowe, dokumenty z życia społecznego, wycinki prasowe, na regionalne zbiory, kartoteki i bieżącą bibliografię. - Największą ilość zbiorów zawdzięczamy Witalisowi Szlachcikowskiemu regionaliście, kronikarzowi i patronowi naszej biblioteki – mówiła podczas wykładu  Aleksandra Kurek, dyrektor biblioteki. Najstarsze dzieło jakie znajduje się w wąbrzeskiej bibliotece to „Historia powiatu wąbrzeskiego i jego miejscowości” wydana w 1902 r. w języku niemieckim autorstwa Benno Heyma. W zbiorach zawarta jest również pierwsza monografia miasta w języku polskim, której reprint został wznowiony w ubiegłym roku. Jest to „Zarys historii miasta Wąbrzeźna” napisany przez Józefa Stańczewskiego.
W Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się wykład połączony z otwarciem wystawy „Cymelia regionalne”. Prelekcję, która otworzyła wystawę wygłosiła Aleksandra Kurek, dyrektor wąbrzeskiej biblioteki. Wąbrzeskie regionalia zostały podzielone na publikacje, maszynopisy, rękopisy, prace magisterskie, dyplomowe, konkursowe, dokumenty z życia społecznego, wycinki prasowe, na regionalne zbiory, kartoteki i bieżącą bibliografię. - Największą ilość zbiorów zawdzięczamy Witalisowi Szlachcikowskiemu regionaliście, kronikarzowi i patronowi naszej biblioteki – mówiła podczas wykładu Aleksandra Kurek, dyrektor biblioteki. Najstarsze dzieło jakie znajduje się w wąbrzeskiej bibliotece to „Historia powiatu wąbrzeskiego i jego miejscowości” wydana w 1902 r. w języku niemieckim autorstwa Benno Heyma. W zbiorach zawarta jest również pierwsza monografia miasta w języku polskim, której reprint został wznowiony w ubiegłym roku. Jest to „Zarys historii miasta Wąbrzeźna” napisany przez Józefa Stańczewskiego. Nadesłane Wąbrzeski Dom Kultury
W Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się wykład połączony z otwarciem wystawy „Cymelia regionalne”. Prelekcję, która otworzyła wystawę wygłosiła Aleksandra Kurek, dyrektor wąbrzeskiej biblioteki.

Wybrane dla Ciebie

Pociąg z Polski do Chorwacji w wakacje? Tak dojedziesz z Bydgoszczy

NOWE FAKTY
Pociąg z Polski do Chorwacji w wakacje? Tak dojedziesz z Bydgoszczy

Pociągiem z Polski do Chorwacji! Już od czerwca! Tak dojedziemy z miast regionu

Pociągiem z Polski do Chorwacji! Już od czerwca! Tak dojedziemy z miast regionu

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska