https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czego chcą brodniczanie? Ścieżek rowerowych i lodowiska

(kat)
Mieszkańcy mogli wyrazić opinie m.in. podczas spotkania w Pałacu Anny Wazówny
Mieszkańcy mogli wyrazić opinie m.in. podczas spotkania w Pałacu Anny Wazówny (kat)
Zakończyły się konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju Brodnicy. Odzew? Dość mizerny. Opinie wyraziło tylko 21 osób.

Projekt strategii rozwoju na lata 2015-2022 został udostępniony mieszkańcom 12 maja za pośrednictwem brodnica.pl. Był również do wglądu w magistracie. 21 maja w Pałacu Anny Wazówny zorganizowano spotkanie z mieszkańcami, przedstawicielami firm - pracodawcami, radnymi, dyrektorami instytucji podległych miastu.

Projekt strategii rozwoju omawiali przedstawiciele firmy Grant Thornton z Torunia. Nie zabrakło czasu dla gości, którzy mogli zabrać głos. Wiele negatywnych uwag zgłosił Marek Dobrzeniecki, prezes Sits w Brodnicy. Wytknął niespójności w dokumencie, brak wizji rozwoju miasta. Negatywnie wypowiedziała się również Mirka Karpowicz z "Jaśkowej Drogi".

Wskazała, że plan zakłada budowę ścieżek rekreacyjnych, w chwili gdy w mieście brak rowerowych traktów, którymi mieszkańcy mogliby bezpiecznie dojechać np. do centrum.
Do 27 maja każdy mieszkaniec mógł zgłosić uwagi do projektu za pośrednictwem formularza dostępnego w urzędzie oraz w internecie. Odnotowano zaledwie 21 uwag. - Trwają prace nad raportem z konsultacji społecznych - informuje Magdalena Hoga, kierownik biura projektów europejskich w brodnickim magistracie.

- Uwagi zostały zgłoszone przez 21 osób. Sześć ankiet wpłynęło w wersji papierowej, trzynaście w wersji online. Uwagi zapisano też w protokole ze spotkania w Pałacu Anny Wazówny. Najczęściej poruszany jest temat ścieżek rowerowych oraz lodowiska. O szczegółach będziemy informować - dodaje urzędniczka.
Przypomnijmy, że przy okazji konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania Niskiego Brodna wpłynęło 188 opinii. Z kolei w konsultacjach dotyczących rewitalizacji starówki wypowiedziało się ponad sto osób.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
anonim

władze miasta nie liczą się z opiniami mieszkańców, przykład rynku, więc odzew jest tak mały. 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska