Jak przekonuje Aleksandra Kulińska, podobne praktyki stosowane są w wielu miastach w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Trójmiasta, w którym z dużą częstotliwością kursuje SKM (Szybka Kolej Miejska). Rozwiązania trójmiejskie pokazują, że dzięki takim przejściom wzrasta bezpieczeństwo. Dlatego właśnie w naszym mieście zastosowanie tego rozwiązania jest naturalną koniecznością.
- Tory przecinają osiedle znajdując się na drodze ogromnej liczby mieszkańców w przeważającej części dzieci i młodzieży, którzy kierują się z osiedla przy ul. Toruńskiej do szkół SP 22, Gimnazjum nr 3 i Liceum im. Mikołaja Kopernika - czytamy w piśmie do Witolda Kowalewskiego, Naczelnego Dyrektora Oddziału Gdańsk PKP Polskich Linii Kolejowych. - Mieszkańcy przechodzą również na przystanek autobusowy i osiedlowe centrum handlowe.
Wykonanie przejścia dla pieszych to z pewnością ważna inwestycja dla mieszkańców okolicznych bloków. Niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie. Miejmy nadzieję, że władze PKP przychylą się do tej propozycji i przejście zostanie zamontowane.