Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy Wielka Stopa istnieje?

Redakcja
internet
Jeden z naukowców na Uniwersytecie Stanowym Idaho prowadzi badania dotyczące istnienia Bigfoot.

Wysoko w Górach Skalistych na Uniwersytecie Stanowym Idaho badania prowadzi nietypowy naukowiec - kryptozoolog Jeffrey Meldrum, który poświęcił się nietypowemu zadaniu: wykorzystując naukowe metody badań postanowił udowodnić, że mityczny Bigfoot żyje. Wielka Stopa opisywana jest jako muskularny stwór przypominający swym wyglądem trochę małpę, a trochę człowieka, który żyje gdzieś w mało dostępnych lasach na pograniczu Kanady i Stanów Zjednoczonych. Na wszystkich, którzy rzekomo go widzieli, zrobił niesamowite wrażenie: umięśniony, wysoki na ponad dwa metry i ważący nawet 500 kilogramów! O grasującym w tej okolicy stworzeniu opowiadali już żyjący tam Indianie, którzy nadali mu imię Sasquatch, co w ich języku znaczy tyle co "włochaty olbrzym".

Dowody istnienia

Dotychczas nie przedstawiono żadnych wiarygodnych dowodów potwierdzających istnienie tego przedziwnego King Konga, ponieważ nie znaleziono żadnej istoty z tego gatunku żywej ani martwej, ani też skamieniałości jej przodków. Najczęstszym znakiem obecności Sasquatcha są odciski stóp, a ponadto odciski dłoni z liniami papilarnymi, sierść oraz zeznania naocznych świadków. Jedna z teorii mówi, że wszystkie te poszlaki są jedynie wytworem jednego lub kilku żartownisiów.

W takiej dość niepoważnej atmosferze Meldrum prowadzi swoje nader poważne badania. Na tle zamieszania wokół Wielkiej Stopy wyróżnia go przede wszystkim fakt, że uchodzi za uznanego antropologa i specjalistę od sposobów poruszania się małp. W swoich cieszących się dużym zainteresowaniem naukowych publikacjach analizuje liczne dowody na istnienie tego tajemniczego stworzenia: na przykład odciski stóp - o wielkości pasującej do rozmiaru 61, które podobno widziano w różnych miejscach odciśnięte w błocie. Naukowiec nie wierzy, że w każdym z tych przypadków mamy do czynienia wyłącznie z dowcipnisiami. - Prawdopodobieństwo zmowy fałszerzy przez kilka dziesięcioleci na tak rozległym terenie jest bardzo małe - twierdzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska