Ma własną działalność gospodarczą i tytuł kierownika Agencji Generalnej Grupy Ergo Hestia.
To chłopak bez kompleksów i obaw co do powodzenia w biznesie! Ma dalsze plany rozwoju swojej firmy.
Dobry pomysł to połowa sukcesu
Założenie własnej działalności gospodarczej imponuje młodym ludziom. Jednak barierą przy uruchomieniu firmy są obowiązkowe opłaty, ZUS i podatki.
Okazuje się, że mając pomysł - można ten problem rozwiązać.
Damian Tomporowski uczestniczył od maja 2006 roku w programie Argo. To projekt organizowany przez jednego z ubezpieczycieli - sopocką Grupę Ergo Hestia.
Rekrutacja do programu jest oparta na zasadach rekomendacji. Kandydata polecić może pracownik Hestii lub agent - doradca ubezpieczeniowy.
Po uzyskaniu takiej rekomendacji młody człowiek poddawany jest ocenie, a następnie rozpoczyna cykl szkoleń. Kolejne kroki to zdanie egzaminu dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych oraz założenie własnej firmy.
Ubezpieczyciel partycypuje w kosztach prowadzenia własnej firmy (ZUS, podatki) oraz dofinansowuje te osoby, które realizują założone plany sprzedaży. W zamian firma może liczyć na profesjonalnych partnerów.
Ciężko pracuję, godzę się z porażkami
- Hasło "Zostań dyrektorem swojego oddziału w ciągu 3 lat" wydawało mi się nie do osiągnięcia dla 19-latka, który był krótko po maturze. Postanowiłem zaryzykować, bo do odważnych świat należy - zdradza Damian Tomporowski, kierownik Agencji Generalnej Grupy Ergo Hestia.
Program Argo rozpoczął się w Ergo Hestii trzy lata temu. Bierze w nim udział około 100 osób.
Mają oni przed sobą intensywny program szkoleniowy przygotowujący ich do pracy w zawodzie eksperta ubezpieczeniowego. Ścieżka kariery umożliwia najlepszym kandydatom objęcie stanowiska dyrektora oddziału Grupy Ergo Hestia.
Aby wziąć udział w programie Argo trzeba mieć minimum średnie wykształcenie i motywację do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Ważne są również samodzielność, odwaga w działaniu i gotowość do udziału w intensywnym i wymagającym programie szkoleniowym.
Co charakteryzuje Damiana Tomporowskiego? - Ciężko pracuję, godzę się z porażkami i wyciągam z nich odpowiednie wnioski, ale przede wszystkim wierzę w siebie oraz w umiejętności, które nabyłem - opowiada sam o sobie.
Damian jest studentem trzeciego roku prawa na UMK w Toruniu. Interesuje się polityką, ekonomią, psychologią. Z zamiłowania to sportowiec, niezrealizowany piłkarz, obecnie trenujący kick boxing. Lubi czytać książki o tematyce wojennej, szpiegowskiej oraz dotyczące problematyki psychologii perswazji, negocjacji. - Kocham swoje życie! - podsumowuje 22-latek.