Dęby Osielsko przegrały z Lituanicą Kaunas

informacja prasowa
Baseballiści Dębów Osielsko długo toczyli wyrównaną walkę z mistrzami Litwy, ale ostatecznie przegrali 1:6 swój pierwszy mecz w europejskich pucharach po dziewięcioletniej przerwie. Tomasz Czachorowski/archiwum

Dęby Osielsko – Lituanica Kaunas 1:6
Miotacze: [OSI] Bartosz Matuszewski – Loser, Paweł Sztejka (IX r.)
Dęby: Mateusz Gralak SS/2B, Radosław Zajda C, Paweł Sztejka CF/P, Bartosz Matuszewski P/SS, Łukasz Snopek 1B, Mateusz Streich 3B, Tomasz Witoń LF/CF, Kacper Olejnik 2B/RF (Oskar Wąsik PH), Juliusz Liwoch RF (Witold Baranowski PH/RF/LF, Alejandro Arriaga PH). Trener: Paweł Winiarski.
Asysty punktowe: Sztejka – 1.
Punkty: Gralak – 1.
Hity: Sztejka, Matuszewski – po 2, Snopek, Streich – po 1.

- Przeciwnik był w naszym zasięgu, ale zapłaciliśmy „frycowe” – przyznał II trener Łukasz Snopek.

W niepełnym składzie (kilku podstawowych zawodników dojedzie do Szwecji dopiero w czwartek) przyszło Dębom rozpocząć turniej Kwalifikacji Pucharu Federacji w Sztokholmie, swój pierwszy występ na europejskich arenach od 2008 roku. Tymczasem właśnie pierwszy rywal, Lituanica Kaunas, wydawał się być najlepszym kandydatem „do ogrania”.

Zespół z Osielska, zwłaszcza jego młodsza część, rozpoczął mecz trochę za bardzo stremowany. - Ponad połowa składu, który mogliśmy dziś wystawić, nie miała jeszcze okazji grać w europejskich rozgrywkach i po niektórych chłopakach było widać spory stres - wyjaśniał Snopek.

W środę o godz. 12 Dęby zagrają z faworytami sztokholmskiego turnieju, Hiszpanami z Sant Boi de Llobregat. W tym katalońskim mieście na obrzeżach Barcelony dzieciństwo spędzili słynni… koszykarze, bracia Gasolowie, dziś gwiazdy NBA. Ich ziomkowie grający w baseball rok temu wygrali podobny turniej u siebie, a występ w Sztokholmie rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa nad gospodarzami.

Poniedziałek był również szczęśliwy dla mistrzów Polski Centaurów Warszawa, którzy grę w równoległym turnieju grupy 1 Kwalifikacji Pucharu Federacji rozpoczęli od zwycięstwa nad faworyzowanymi gospodarzami ich grupy, Apollo Bratislava 3:2.