Delecta Bydgoszcz nadal liderem! Jastrzębski Węgiel pokonany [zdjęcia]

Redakcja
Delecta Bydgoszcz wygra rundę zasadniczą rozgrywek PlusLigi?
Delecta Bydgoszcz wygra rundę zasadniczą rozgrywek PlusLigi? Paweł Skraba
Dla takich siatkarskich widowisk warto przychodzić na parkiety. Po kapitalnym, pięciosetowym boju i 124 minutach walki, zespół Piotra Makowskiego wygrał z Jastrzębskim Węglem i umocnił się na fotelu lidera tabeli PlusLigi.

Delecta - Jastrzębski Węgiel

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się także po tie-breaku, ale zwycięstwem jastrzębian.

Bydgoszczanie przygotowywali się do meczu bez Dawida Konarskiego (nie trenował cały tydzień) oraz kontuzjowanego Wojciecha Jurkiewicza, którego zastąpił w meczowej dwunastce Krzysztof Rejno. Zaskoczył wyjściową szóstką także szkoleniowiec rywali. Lorenzo Bernardi postawił na środku na Holmesa i Polańskiego, ale potem wszedł Holender Bontje. Zabrakło w ogóle Patryka Czarnowskiego.

W pierwszym secie toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Do momentu, gdy Matteo Martino popełnił błąd podwójnego odbicia. Wówczas, Delecta zaczęła się rozkręcać. Na drugą przerwę techniczną schodziła na prowadzeniu 16:13, po niej na kontrze znakomicie zagrali Wieczorek i Wika, a dwoma asami serwisowymi popisał się wybrany później najbardziej wartościowym graczem meczu Konarski (21:13). Dodatkowo, sami jastrzębianie przypieczętowali niemoc w tej partii błędami zagrywki Gierczyńskiego i Kubiaka.

Jednak porażka w inauguracyjnej odsłonie meczu tylko podrażniła zespół z Jastrzębia Zdroju, który drugą partię wygrał 25:22. Trzecią partię kapitalnie rozpoczęli miejscowi, którzy szybko uzyskali sporą przewagę punktową i nie oddali prowadzenia do końca.

O czwartym secie można powiedzieć tylko tyle, że Delecta i Jastrzębski Węgiel zamieniły się rolami. Kapitalnie grali goście, bydgoscy gracze nie dawali sobie rady z zagrywkami Łaski i Kubiaka, nie mogli skończyć pierwszego ataku i jastrzębianie punktowali gospodarzy.

Tie-break lepiej znów zaczęli rywale, którzy prowadzili nawet 8:5. Jednak wówczas, zaczęli mylić się Kubiak i Łasko, którzy wyrzucili dwie piłki poza boisko, a asem serwisowym popisał się Tomasz Wieczorek. Dodatkowo, zapunktował na zagrywce także Michal Masny, a gdy Łaskę zablokowali Antiga i Wrona stało się jasne, że Delecta nie odda zwycięstwa w tym spotkaniu.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:17, 22:25, 25:22, 16:25, 15:10)
DELECTA: Masny 2, Wika 8, Wrona 13, Antiga 17, Konarski 25, Wieczorek 7, Dębiec (libero) oraz Waliński, Lipiński 1, Rejno, Owczarz 1. Trener: Piotr Makowski. Punkty: atak: 58, blok: 10, zagrywka: 6, po błędzie rywala: 29.
Jastrzębski Węgiel: Tischer 5, Kubiak 17, Holmes 7, Łasko 20, Martino 1, Polański 2, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Gierczyński 7, Tiago Violas, Bontje 14. Trener: Lorenzo Bernardi. Punkty: atak: 51, blok: 17, zagrywka: 5, po błędzie rywala: 26.
Sędziowie: Paweł Burkiewicz, Piotr Dudek. MVP meczu: Dawid Konarski.