Delecta Bydgoszcz z Pucharu Polski wraca na tarczy

(ARKL)
walczył jak mógł, ale wraz z kolegami z Delecty nie podołali zadaniu pokonania kędzierzynian. Andrzej Muszyński
Siatkarze Delecty nie sprostali ZAKSIE Kędzierzyn Koźle w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Makowskiego przegrali 1:3, a w sobotę grają rewanż w Bydgoszczy.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Delecta Bydgoszcz 3:1 (20:25, 25:18, 30:28, 25:18)
ZAKSA: Zagumny, Gladyr, Kaźmierczak, Rouzier, Samica, Ruciak, Gacek (libero) oraz Kapelus, Witczak, Pilarz.
DELECTA: Masny, Konarski, Jurkiewicz, Wrona, Wika, Antiga, Dębiec (libero) oraz Siltala, Owczarz, Lipiński, Cerven.

Bydgoszczanie zdołali ugrać tylko jednego seta. Podrażnieni jego utratą kędzierzynianie w drugiej odsłonie zwyciężyli bez większych problemów. W trzeciej partii Delecta dosyć długo utrzymywała kontakt z gospodarzami, jednak więcej zimnej krwi zachowali siatkarze trenera Krzysztofa Stelmacha.

Przeczytaj także: Pałac Bydgoszcz pewnie pokonał PTPS Piła! [zdjęcia]

W ostatnim secie podopieczni trenera Piotra Makowskiego walczyli jak równym z równym, a na drugiej przerwie technicznej przegrywali 14:16. Później bydgoszczanie zaczęli mylić się w ataku, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i pokonali Delectę 3:1.

Drugi mecz ćwierćfinałowy odbędzie się w Bydgoszczy w najbliższą sobotę, 7. stycznia