Derby Inowrocław dla Domino. Mecz oglądało ponad 300 kibiców

(DM)
Derby nie stały na wysokim poziomie, ale były niezwykle dramatyczne.
Derby nie stały na wysokim poziomie, ale były niezwykle dramatyczne. Dominik Fijałkowski
Ponad 300 osób oglądało w powiatowej hali Kujawianka derby Inowrocławia w trzeciej lidze. Domino wygrało z Antbudem Notecią1938. Zwycięskie trzy punkty zdobył Mikołaj Lewandowicz.

Antbud Noteć - Domino 56:59 (13:16, 18:16, 16:10, 9:17)
ANTBUD NOTEĆ 1938: Hałas 14, Gromek 11, Pomieciński 7, Marciniak 6, Tomczak 5 oraz Trześniewski 5, Kozłowski 4, Janik 2. Warchowski 2.DOMINO: Majer 11, Lewandowicz 8, Maciejewski 7, Libner 5, Borowicz 3 oraz Głowicki 14, Włodarski 6, Lewandowski 3, Szmelter 2.

Już dawno mecz na tym poziomie rozgrywek nie cieszył się takim zainteresowaniem sympatyków basketu. Trybuny były szczelnie wypełnione. Nie zabrakło gorącego dopingu fanów Noteci 1938.

Domino na papierze było faworytem derbowego spotkania. Starannie przygotowali się do zawodów. Trzy dni przed meczem podopieczni Sergieja Żełudoka trenowali w Kujawiance, w której w roli gospodarza występują zawodnicy Antbudu Noteci 1938.
Do wygranej miał ich poprowadzić Kamil Maciejewski. Były rozgrywający Anwilu Włocławek i AZS Kutno już na początku drugiej kwarty złapał trzeci faul. Antbud Noteć 1938 przegrywała już 16:24, ale po udanych akacjach Bartłomieja Hałasa doprowadziła do remisu (30:30). Wykorzystała także kilka rzutów wolnych po dwóch przewinieniach technicznych dla rywali (dla ławki i Rafała Libnera). Po 20 minutach Domino prowadziło tylko oczkiem (32:31).

Zespół Jacka Stajszczaka znakomicie rozpoczął drugą połową. Skuteczne akcje Hałasa, Piotra Pomiecińskiego i Marcina Gromka pozwoliły im wyjść w 30. min. na prowadzenie 47:42.

Czwarta kwarta to skuteczna gra koszykarzy Domino (17:9). Maciejewski świetnie kreował grę, a w końcowej fazie meczu popisał się celną dobitką. Dobrze dysponowany w walce podkoszowej był Adam Głowicki, a ważne punkty zdobywał Marcin Majer (56:51). Ambitni zawodnicy Noteci zdołali wyrównać (56:56). Na pięć sekund przed końcową syreną z dystansu trafił Mikołaj Lewandowicz (były gracz Noteci). W ostatniej akcji przestrzelił Pomieciński.

Pozostałe mecze: TKM Włocławek - KK Świecie 50:55, Astoria II Bydgoszcz - AKM Włocławek 72:75. Pauzował MCHKK Chełmno. (dm)
1. AKM 3 6 235:180
2. Antbud Noteć 3 5 185:170
3. Domino 2 4 148:94
4. KK Świecie 2 3 119:122
5. TKM 3 3 157:185
6. Astoria II 2 2 110:164
7. MCHKK 1 1 48:87