https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2024. Ekstremalne fale upałów w czerwcu, lipcu i sierpniu

mm
Mamy długoterminowe prognozy pogody na lato 2024. Jak przewiduje IMGW, mogą pojawić się znowu ekstremalne upały, a już w czerwcu temperatura może podskoczyć do nawet 36 stopni Celsjusza!Szczegółowa prognoza na kolejnych stronach ----->
Mamy długoterminowe prognozy pogody na lato 2024. Jak przewiduje IMGW, mogą pojawić się znowu ekstremalne upały, a już w czerwcu temperatura może podskoczyć do nawet 36 stopni Celsjusza!Szczegółowa prognoza na kolejnych stronach -----> Dariusz Bloch
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozy pogody na najbliższe lato. Z prognozy długoterminowej wynika, że może być ekstremalnie ciepło. Już w czerwcu możemy spodziewać się temperatur na poziomie 36 stopni Celsjusza. Sprawdź, jakie są długoterminowe prognozy.

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2024 - fale upałów w całym kraju

Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW zauważył, że według prognozy czerwiec, lipiec i sierpień mają być miesiącami, gdzie temperatura przekroczy normę i pojawią się upały.

- W czerwcu niewykluczone, że na zachodzie kraju pojawią się upały do 36 stopni Celsjusza, a w kolejnych miesiącach termometry wskażą podobne wartości – podkreślił w rozmowie z PAP.PL rzecznik IMGW.

Taka ma być pogoda w wakacje 2024 - już w czerwcu nawet 36 stopni

Dodał, że te fale upałów będą trwały dłużej niż cztery dni. - To z jednej strony dobra wiadomość dla tych, którzy planują zostać na wakacje w Polsce, ale z drugiej strony tak wysokie temperatury mogą powodować zagrożenie dla naszego zdrowia i życia - wyjaśnił.

Pogoda na lato 2024 - długoterminowe prognozy IMGW. Ma być gorąco w całym kraju!

Klimatolodzy zwracają uwagę, że będą się też pojawiały noce tropikalne, gdy temperatura minimalna nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Szczegółowe prognozy pogody na tegoroczne lato i wakacje przedstawiamy w poniższej galerii.

Trzeba pamiętać, ze wraz ze wzrostem temperatury pojawią się burze, silny wiatr i intensywny deszcz z gradem oraz trąby powietrzne. - Klimatolodzy, którzy analizują pogodę na całym świecie podkreślają, że rok 2024 będzie najcieplejszym rokiem w historii pomiarów meteorologicznych - podsumował Walijewski.

mm / PAP

Źródło:

Polska Agencja Prasowa
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska