Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do boju marsz!

(mag)
Pole bitwy możemy oglądać pod dowolnym kątem, dzięki obrotowej mapie
Pole bitwy możemy oglądać pod dowolnym kątem, dzięki obrotowej mapie Internet
Swego czasu pierwsza część tej gry wywołała prawdziwy skandal. Dziś, kiedy afera ucichła, możemy docenić grafikę i historię zawartą w "Codename Panzers: Faza Druga". Niejednego gracza oburzyły zawarte w "Panzers" briefingi. Polacy jawili się w nich jako złodzieje, mordercy niemieckich dzieci i osadników. Było też co nieco o Żydach, mordujących niemieckich uczniów, oczywiście dla ich krwi, używanej później do mrocznych rytuałów.

Wszystko to stylizowane było wyraźnie na bzdurną niemiecką propagandę z okresu wojennego. Jeśli podeszło się do tego z dystansem i zrozumieniem celowości zabiegu, gra nie mierziła.
A teraz bardziej szczegółowo o samej grze, a właściwie jej części drugiej. Niewtajemniczonym spieszę wyjaśnić, że jest to strategia czasu rzeczywistego, osadzona w realiach II wojny światowej. Akcja zabiera nas do Północnej Afryki, Włoch, na Sycylię oraz Bałkany.
Jako Anglik, Włoch lub Niemiec

Gracz może wziąć udział w trzech różnych, rozbudowanych kampaniach, pozwalających ujrzeć wojnę oczami Anglików, Amerykanów, Niemców, Włochów oraz Jugosłowian. Jeśli znudzą się nam przygotowane przez twórców gry mapy, za pomocą prostego edytora możemy stworzyć własne, rozbudowane pola bitew. Cechą "Panzers 2" jest stojąca na wysokim poziomie sztuczna inteligencja (przeciwnicy nie są łatwi, potrafią narobić kłopotu) oraz interesujące misje, które wypełniamy. Ucieszą się także miłośnicy rozgrywki sieciowej, która, w części pierwszej zepchnięta na drugi plan, w tej jest już równie istotna co rozgrywka dla pojedynczego gracza. Multiplayer zyskał też świeższe oblicze.
Jugosławia dla wytrwałych żołnierzy

Gracz będzie walczył głównie w Afryce i Włoszech. Wybrańcy trafią także do Jugosławii, ale to region zarezerwowany dla tych, którzy dojdą do samego końca rozgrywki.

A warto do niego dojść, bo misja jugosłowiańska jest szczególnie interesująca - wcielamy się w niej w nieposkromionego przywódcę partyzantów, zwanego "Wilkiem". Wraz ze swoim oddziałem nęka on niemieckich okupantów. W chwili kontrofensywy Armii Czerwonej drogi "Wilka" i pewnego młodego czerwonoarmisty przetną się. Jak się to stanie? Aby się dowiedzieć, trzeba przejść wszystkie misje i zagrać w dodatek.

W grze pojawiają się nowe jednostki i uzbrojenie. Dodatkową atrakcją jest inny niż dotąd wygląd pojazdów, zostawianie przez nie śladów na ziemi, a także widoczne zniszczenia po wybuchach.To wszystko, plus cykl dnia i nocy sprawia, że grze nie można odmówić realizmu.

Wymagania: Procesor 1,5 GHz, 512 MB RAM, 128 MB karta graficzna zgodna z DirectX 9.0b, Windows 98/ME/XP.
Codename Panzers:Faza Druga, CD Projekt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska