Trwa nabór kandydatów do służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku oddział zamierza przyjąć 160 funkcjonariuszy.
Dokumenty aplikacyjne można składać w siedzibie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie oraz w placówkach Straży Granicznej w Bydgoszczy, Łodzi w Radomiu i Nowym Dworze Mazowieckim.
- Czekamy na kandydatów, którzy są pełnoletni, niekarani, posiadają polskie obywatelstwo i co najmniej średnie wykształcenie – zachęca kpt. SG Dagmara Bielec, rzecznik prasowy komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Szerokie perspektywy rozwoju
Tym, którzy zakwalifikują się do służby, oferuje się stabilne zatrudnienie i możliwość stałego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej.
- Gwarantujemy również szerokie perspektywy rozwoju, a także szansę wyboru specjalizacji w wielu dziedzinach, między innymi jako ekspert do spraw fałszerstw dokumentów, specjalista do spraw migracji, kontroler ruchu granicznego, pirotechnik bądź funkcjonariusz w zespole interwencji specjalnych, technik kryminalistyczny czy też przewodnik psa służbowego – wymienia pani kapitan.
W strukturach oddziału znajdą miejsce również osoby z zacięciem informatycznym, logistycy oraz absolwenci lub studenci prawa.
To też może Cię zainteresować
Służba w szeregach SG to również szansa na udział w misjach zagranicznych na terenie Europy, gdzie funkcjonariusze regularnie wspierają służby graniczne różnych państw w ramach wspólnych operacji.
Oprócz stabilizacji i rozwoju zawodowego Straż Graniczna oferuje – prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody jubileuszowe i motywacyjne. Z kolei od marca tego roku przysługiwać będzie tzw. dodatek graniczny, a jeżeli służba jest pełniona na terenie Warszawy, także dodatek stołeczny.
Niezła sumka na rękę
- Po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej funkcjonariusz mianowany jest na stanowisko kontrolera. Trafiając do Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 5 486 złotych netto - o ile nie ukończył 26. roku życia i jest zwolniony z podatku dochodowego, natomiast po ukończeniu 26 lat objęty jest podatkiem dochodowym i dostaje na rękę około 5 100 złotych – wylicza kpt. Dagmara Bielec.
Funkcjonariusze mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk finansowy w postaci dodatku: na remont mieszkania lub z powodu braku mieszkania, na pomoc na kupno domu czy mieszkania. Przysługuje także zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto tzw. „mundurówka” i „trzynastka” (czyli trzynasta pensja), a także dofinansowanie do wypoczynku.
Będzie badanie na wariografie
Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Następnie kierowany jest na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.
W drugim etapie postępowania kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po jej pozytywnym przejściu, kandydaci poddani są komisji lekarskiej, która ustala ich zdolność do służby.
Więcej informacji
Szczegółowe informacje o naborze zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce REKRUTACJA DO SŁUŻBY W SG. O naborze można także porozmawiać dzwoniąc na numer 22 513 22 22.
Dla usprawnienia rekrutacji powołano koordynatorów do spraw naboru do służby w poszczególnych placówkach SG podległych Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, których wykaz można znaleźć pod linkiem https://nadwislanski.strazgraniczna.pl/wis/nabor-do-sluzby-oferty/nabor-do-sluzby/15726,Nabor-do-sluzby.html
