Doczekali się toalety w Śliwicach. Jest nawet przewijak

  Doczekali się toalety w Śliwicach. Jest nawet przewijak

  (jw)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Taka nowoczesna toaleta jest w centrum Śliwic.

  Taka nowoczesna toaleta jest w centrum Śliwic. ©Nadesłane

  W centrum Śliwic stoi nowoczesna toaleta. Gmina Śliwice pozyskała na ten cel pieniądze.
  Taka nowoczesna toaleta jest w centrum Śliwic.

  Taka nowoczesna toaleta jest w centrum Śliwic. ©Nadesłane

  est też plac zabaw dla dzieci. - Śliwice wypiękniały. Bardzo chwalą tę inwestycję także przyjezdni - cieszy się wójt Daniel Kożuch. - Za kilka dni zamontujemy monitoring, aby uchronić się przed ewentualnym zdewastowaniem toalety.

  Przeczytaj także: W centrum wsi Śliwice stanie nowoczesna toaleta

  Jak opowiada wójt, coraz więcej małych miejscowości zdecyduje się na takie nowoczesne rozwiązania.
  Stąd też gmina Śliwice również wzbogaciła się o tego typu szalet. Nowa toaleta stanęła w centrum, tuż przy zegarze słonecznym. WC dzięki czarnej, granitowej elewacji prezentuje się bardzo elegancko. Został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań sanitarnych. Wodę, mydło oraz suszarkę użytkownik otrzymuje automatycznie po podłożeniu dłoni pod odpowiedni podajnik. Automatycznie również po wyjściu z toalety ... myje się podłoga oraz muszla, która jest również dezynfekowana i suszona. - Toaleta jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych - dodaje wójt. - Jest wyposażona w elementy zapewniające bezpieczeństwo, takie jak system "żądanie pomocy" i ograniczenia czasu użytkowania toalety.

  Nie zabrakło bardzo ważnego elementu dla wszystkich rodziców, czyli bezpiecznego przewijaka dla niemowląt, który powinien być standardowym i obowiązkowym urządzeniem we wszystkich toaletach publicznych w Polsce.

  Wejście do szaletu kosztuje symboliczną złotówkę. - Mieliśmy raz awarię, ale w ramach gwarancji przyjechał producent i usunął usterkę. Poza tym wszystko jest skomputeryzowane i jest tak, że szereg drobnych sytuacji firma może usuwać od ręki, zdalnie.

  Toaleta spełnia swoje zadanie, jesteśmy bardzo zadowoleni - dodaje Kożuch. - Czekaliśmy kilka lat, ale udało się pozyskać środki i doczekaliśmy się. Zadanie w końcu jest zrealizowane i jak do tej pory sprawdza się.
  Inwestycja powstała w ramach zadania z programu "Odnowa i rozwój wsi".


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018