Tak należy właściwie pielęgnować skrzydłokwiat
Po zakupie skrzydłokwiatu dobrze jest przesadzić roślinę. Istnieje bowiem ryzyko, że doniczka jest zbyt ciasna, a ziemia uboga w składniki mineralne. Wybierz mieszankę ziemi uniwersalnej z dodatkiem perlitu. Doniczka powinna być o rozmiar większa, czyli szersza ok. 5 cm.
Ważne! Nie stawiaj skrzydłokwiatu na słonecznym parapecie. Skrzydłokwiat zdecydowanie preferuje miejsca zacienione.
Skrzydłokwiat do właściwego rozwoju liści i kwiatostanów potrzebuje nawozów. Sprawdzą się te na bazie azotu, potasu i fosforu. W okresie kwitnienia - od wiosny do jesieni - wybieraj nawozy potasowe i fosforowe. W pozostałe miesiące wybierz nawozy azotowe, które wspomogą części zielone rośliny.
To też może cię zainteresować:
- Zamiokulkas - trik na wypuszczanie nowych liści. Wsyp to do doniczki, a zamiokulkas odżyje
Tak należy podlewać skrzydłokwiat
Skrzydłokwiat potrzebuje częstego podlewania - latem nawet 3-4 razy w tygodniu. Co kilka dni należy też zraszać liście. Jeżeli jego liście przywiędły, oznacza to, że ma za mało wody. Wystrzegaj się również przelania rośliny - korzenie zaczynają gnić, a liście więdną i stają się zżółkłe. Wtedy należy jak najszybciej przesadzić roślinę.
Dodaj to do skrzydłokwiatu - liście wystrzelą w górę i pojawią się nowe kwiaty
Mimo odpowiedniej pielęgnacji, Twój skrzydłokwiat marnieje i przestaje kwitnąć? Możesz ożywić go domowymi nawozami. W poniższej galerii zobaczysz triki, dzięki któremu liście skrzydłokwiatu wystrzelą w górę i pojawią się nowe kwiaty.