https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe pieniądze na nauczanie początkowe w szkołach pow. lipnowskiego

(goz)
Podstawówki w Lipnie i powiecie lipnowskim dostały pieniądze na zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1 - 3. Pomogą one m.in. dzieciom z zaburzeniami mowy, z wadami postawy, mającymi trudności w czytaniu i pisaniu.

Do projektu edukacyjnego " "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim"przystąpiło ponad dwadzieścia podstawówek z powiatu lipnowskiego. Dzięki pieniądzom z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu szkoły z Lipna i okolic będą mogły zindywidualizować sposób nauczania, zorganizować dodatkowe zajęcia, wzbogacić bazę pomocy dydaktycznych oraz poszerzyć kwalifikacje pedagogów.

Projekt zakłada organizację zajęć dodatkowych dla uczniów, doskonalenie warsztatu pracy przez nauczycieli oraz zakup pomocy dydaktycznych i specjalistycznego sprzętu terapeutycznego. Zajęcia dodatkowe obejmą między innymi dzieci mające trudności w czytaniu, pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych oraz mających zaburzenia rozwoju mowy.

Szkoły zaplanowały też zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz terapeutyczne np. hipoterapii, muzykoterapii i dogoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Zorganizowane zostaną też dodatkowe lekcje dla dzieci szczególnie uzdolnionych.
W Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnie w tym projekcie weźmie udział około 250 uczniów. - Ruszamy w przyszłym tygodniu - mówi wicedyrektor Iwona Łukaszewska. "Dwójka" zorganizuje m.in. zajęcia logopedyczne i z z gimnastyki korekcyjnej. Planuje także zakup pomocy dydaktycznych, takich jak: interaktywne gry, piramidy matematyczne. Sala gimnastyczna zostanie też wyposażona w dodatkowe piłki, skakanki.

Szkoła Podstawowa w Piątkach w gminie Lipno na razie przymierza się do naboru uczniów na dodatkowe zajęcia. - Zorganizujemy dodatkowe lekcje wyrównawcze z języka polskiego i matematyki, rekreacyjno-sportowe, z języka angielskiego oraz spotkania z psychologiem - mówi dyrektor Mirosław Płukis. - Zaczynamy w przyszłym tygodniu.

Do programu "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim" zgłosiła się rekordowa liczba szkół" - podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Do tej pory żaden projekt edukacyjny finansowany z pieniędzy Unii Europejskiej nie był realizowany na taką skalę i nie obejmował swoim zasięgiem aż tylu szkół.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska