Doskonały sezon Pacificu Toruń. Kolejne złote medale

Medalowa ekipa Pacificu podczas góskich mistrzostw Polski.
Medalowa ekipa Pacificu podczas góskich mistrzostw Polski. archiwum
W górskich mistrzostwach Polski podwójny złoty medal wywalczyła Katarzyna Niewiadomo, mistrzem wśród orlików został Emanuel Piaskowego, a srebro dla Bartosza Warchoła.

Po kapitalnych mistrzostwach Polski na szosie, po najlepszej od lat Ogólnopolskiej Olimpiadze Młodzieży na torze Pacific świętuje kolejne laury. W górskich mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze wieńczył wyścig mężczyzn elity i orlików.

Pierwszeństwo oddajmy paniom i to nie jest wcale gest wyłącznie dżentelmeński, bo nasze panie w Jeleniej Górze pojechały fantastycznie. Gwiazdą GMP okazała się Katarzyna Niewiadoma. Reprezentantka Pacificu Toruń zwyciężyła nie tylko w kategorii orliczek, ale bezkonkurencyjna była także w elicie. W obu kategoriach wiekowych tuż za nią finiszowała kolejna torunianka Monika Brzeźna.

Wyścig kobiet liczył 77 kilometrów i praktycznie od samego startu kontrolowały go zawodniczki TKK Pacific. W odpowiednim momencie zaatakowała Niewiadoma. Na mecie zameldowała się ponad minutę przed swoją klubową koleżanką, dopiero 3. miejsce zajęła główna faworytka Paula Gorycka (4F Racing Team). Dodajmy, że tuż za podium znalazła się doświadczona Paulina Brzeźna-Bentowska (Pacific Toruń), która straciła do mistrzyni ponad trzy minuty.

. Rywalizacja w kategorii do lat 23 w Jeleniej Górze także była popisem torunian. Emanuel Piaskowy o 10 sekund wyprzedził swojego klubowego kolegę Bartosza Warchoła. Po kolejnych 7 sekundach na metę dotarł brązowy medalista Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów).

Dodajmy, że w kategorii elita mężczyzn brązowy medal wywalczył wychowanek Pacificu, a obecnie kolarz CCC Polsat Polkowice Łukasz Owsian. Stracił 1,18 minuty do złotego medalisty Michała Podlaskiego (BGŻ).