Premium Yachting: rejsy po Zatoce Gdańskiej i Bałtyku

Pełnomorskie jachty żaglowe idealnie nadają się do wypoczynku i zabawy na wodzie. Pływają po morzach i ocenach, są w pełni bezpieczne i zapewnią niezapomnianą żeglarską przygodę. Eleganckie i funkcjonalne wyposażenie pozwala na przeprowadzenie każdego rodzaju spotkania również na pełnym morzu. Jednostki Premium Yachting są dostępne w każdej Marinie Zatoki Gdańskiej, a po wcześniejszym uzgodnieniu również na całym Morzu Bałtyckim.
Propozycją dla klientów ceniących luksus jest jacht motorowy Galeon 430 zwodowany w 2015 roku. Motorówka pozwala na komfortową podróż i wypoczynek dla 10 osób.
Rejsy oferowane przez Premium Yachting to także atrakcja turystyczna dla osób wypoczywających latem w Trójmieście. Rejs jachtem żaglowym po wodach Zatoki Gdańskiej to ciekawa opcja, by przełamać rutynę. Z kolei rejs jachtem jest idealną okazją do zwiedzania Trójmiasta od strony wody. Uczestnicy wyprawy mogą zwiedzić Stocznię Gdańską, Twierdzę Wisłoujście, Westerplatte, nadmorskie klify, starą Torpedownię czy zatopiony wrak statku oraz wpłynąć do mariny w Sopocie.
Rejsy z Premium Yachting to również doskonały sposób na uatrakcyjnienie firmowej imprezy integracyjnej dla pracowników i kontrahentów.
Muzeum „Nasze Młynarstwo” w Gołubiu dla miłośników historii
Gołubie, w którym znajduje się muzeum, położone jest w sercu Kaszub, wśród pięknych jezior i lasów, co samo w sobie sprawia, że okolica jest idealnym miejscem na wypoczynek.
Jedną z niekwestionowanych atrakcji jest tutejszy młyn wodny. Można go zwiedzać, poznając dawne metody przemiału zboża - działał przez wiele lat, dziś jest świetnym przykładem tradycyjnej architektury przemysłowej, elementem kaszubskiej tradycji. W obrębie młyna często organizowane są wystawy i atrakcyjne wydarzenia związane z dawnym młynarstwem. Młyn organizuje też warsztaty dla dzieci i dorosłych, które pozwalają uczestnikom spróbować swoich sił w młynarstwie, pieczeniu chleba czy innych tradycyjnych kaszubskich rzemiosłach.
Gołubie to miejsce, które przyciąga również dzięki pięknym krajobrazom. Młyn położony jest nad malowniczym jeziorem, a okolica jest pełna urokliwych ścieżek spacerowych, które umożliwiają podziwianie przyrody Kaszub. Można tu spędzić czas na pieszych wędrówkach, wędkarstwie czy też rowerowych wycieczkach.
Morskie safari w Mikoszewie - jeszcze bliżej natury
Wyprawa na morskie safari to wspaniała okazja, by poczuć dreszczyk emocji i podziwiać przepiękne zakątki polskiego wybrzeża. Dzięki bliskości Gdańska i Mierzei Wiślanej, jest to świetna propozycja na jednodniowy wypad lub weekendową przygodę.
Podczas rejsu przez ujście Wisły, można podziwiać spektakularne krajobrazy - plaże i okoliczne wyspy, unikatowe formacje skalne i cudowne zachody słońca nad morzem. Szybkie łodzie motorowe pozwolą poczuć wiatr we włosach - to świetna okazja dla osób kochających adrenalinę.
Mikoszewo znajduje się zaledwie 30 minut jazdy samochodem od Gdańska, co czyni to miejsce łatwo dostępnym zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów. Także bliskość Mierzei Wiślanej (około 15 km), z jej wyjątkowymi plażami, wydmami i rezerwatami przyrody sprawia, że miejscowość stała się idealną bazą wypadową dla chcących zwiedzić ten malowniczy region. Podczas wyprawy będzie można poznać historię rybołówstwa. Przewoźnicy często dzielą się opowieściami o morzu, rybakach i ich życiu nad Bałtykiem.
Rzemieślniczy chleb - warto go spróbować na Pomorzu

Nieskażone chemią rzemiosło piekarskie w regionie pomorskim kontynuowane jest przez niewielu, ale wtajemniczeni wiedzą, gdzie szukać naturalnego chleba - pachnącego i smakującego jak za dawnych lat.
Pod adresem Dolna Brama 12 chleb wypiekany jest nieprzerwanie według tych samych receptur, co kilkadziesiąt lat temu. To stara szkoła polskiego piekarnictwa. Chleb tradycyjny jest odporny na nowoczesne trendy, pozbawiony chemii i przygotowywany wyłącznie na naturalnych mąkach i zakwasie.
Po wyjątkowe pieczywo warto także pojechać na Kaszuby, gdzie w małej wsi Lipusz gospodyni domowa i lokalna mistrzyni chleba Karola Bober piecze na podstawie ponadstuletnich przepisów znalezionych w starych kaszubskich książkach kucharskich.
Źródło: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
