MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dr Agnieszka Bańkowska nowym dyrektorem NFZ w Bydgoszczy

Grażyna Rakowicz
Grażyna Rakowicz
Dr Agnieszka Bańkowska nowym dyrektorem NFZ w Bydgoszczy.
Dr Agnieszka Bańkowska nowym dyrektorem NFZ w Bydgoszczy. nadesłane
Minister zdrowia, Izabela Leszczyna powołała dr Agnieszkę Bańkowską na stanowisko dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dr Agnieszka Bańkowska od 2016 roku była dyrektorem Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Bydgoszczy, również adiunktem w Katedrze Podstaw Prawa Medycznego w Wydziale Nauk o Zdrowiu, Collegium Medicum UMK w Toruniu. Pełniła wiele dodatkowych funkcji, m. in. była przedstawicielem prezydenta Bydgoszczy w Radzie Seniorów, w Radzie Równego Traktowania, a także przewodniczą - w Radzie Społecznej Szpitala MSWiA w Bydgoszczy.

Czym zajmowała się Agnieszka Bańkowska?

Od ośmiu lat, w ramach powierzonych zadań dr Agnieszka Bańkowska zajmowała się głównie koordynacją działań i realizacją polityki, w obszarze zdrowia oraz zagadnień społecznych. Natomiast w latach 2003-2016 pracowała w Wydziale Zdrowia, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Nowa szefowa Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jest absolwentką politologii i administracji Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła studia podyplomowe z Organizacji i Zarządzenia w Ochronie Zdrowia.

W 2015 roku uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu. Jest też absolwentką studiów MBA w ochronie zdrowia, kierunku: EY Academy of Business.

W wolnym czasie dr Agnieszka Bańkowska uczestniczy w licznych konferencjach, z zakresu ochrony zdrowia i polityki społecznej. Jest recenzentem oraz promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich z zakresu ochrony zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska