Druga edycja Ratowniczego Kilometra w Barcinie. Najszybszy był Tomasz Spychalski

Redakcja
Trzecia edycja zawodów na dystansie 1000 metrów w przyszłym roku
Trzecia edycja zawodów na dystansie 1000 metrów w przyszłym roku Nadesłane
W drugiej edycji zawodów "Ratowniczy Kilometr" zwyciężył Tomasz Spychalski, który tysiąc metrów w wodzie pokonał w czasie 14:12; 69.

Imprezę zorganizował Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem na starcie zawodów pojawiło się 19 śmiałków, którzy ukończyli 18 lat, i którzy lubią rekreację w wodzie. Podzielono ich na grupy, które startowały pięciu seriach. Pływano w stylu dowolnym.

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami - w tym roku było to tylko męskie grono - była niezwykle wyrównana. Świadczą o tym czasy poszczególnych startów, szczególnie pośród zawodników, którzy uplasowali się na miejscach od trzeciego do szóstego. Różnice między nimi wyniosły zaledwie kilka sekund.

Wygrał Tomasz Spychalski. Drugie miejsce wywalczył Paweł Lisiecki, któremu pokonanie 1000 metrów zajęło 14:46; 03. Na najniższym stopniu podium stanął Radosław Staszkiewicz z czasem 15:13; 28. Najlepsza trójka otrzymała drobne nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik, który wziął udział w rywalizacji otrzymał też pamiątkowy dyplom i medal.

Trzecia edycja imprezy w przyszłym roku.