https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nieźle łamali sobie głowy! Tytuł Szaradziarskiego Mistrza Grudziądza 2025 pojechał do Krosna

Daniel Dreyer
Opracowanie:
Miłośnicy rebusów, krzyżówek i szarad zmierzyli się w  Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu
Miłośnicy rebusów, krzyżówek i szarad zmierzyli się w Zespole Placówek Młodzieżowych „Bursa” w Grudziądzu Paweł Kacała
W tegorocznych, XIV Szaradziarskich Mistrzostwach Grudziądza wystartowało 54 miłośników rozrywek umysłowych, a wśród nich siedmioro z Grudziądza.

XIV Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

Już 14. raz w maju do Grudziądza zjechali miłośnicy rebusów, krzyżówek, anagramów i innych szarad z różnych stron kraju. Zmagali się w Szaradziarskich Mistrzostwach Grudziądza.

Uczestnicy turnieju głównego do rozwiązania mieli różnorodne zadania. Rywalizowali w dwóch turach, z których każda trwała 75 minut. O miejscach zajętych w klasyfikacji decydowała nie tylko prawidłowość rozwiązania zadań, ale także czas.

Co ciekawe, wśród zadań znalazła się krzyżówka, która 55 lat temu opublikowana została na łamach "Gazety Pomorskiej" (w wydaniu na 18-19 kwietnia 1970 roku) i była debiutem autorskim Mariana Chylewskiego, miłośnika i autora szarad, inicjatora oraz głównego organizatora Szaradziarskich Mistrzostw Grudziądza.

Wyniki XIV Szaradziarskich Mistrzostwach Grudziądza

  • Tytuł Szaradziarskiego Mistrza Grudziądza zdobył Paweł Kustroń z Krosna i to on otrzymał puchar Prezydenta Grudziądza.

  • Drugie miejsce i puchar Przewodniczącego Ray Miejskiej Grudziądza wywalczył Maciej Gąska z Pruszkowa.

  • Miejsce trzecie zdobyła Agnieszka Warwas z Poznania, za co otrzymała puchar dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Przypomnijmy, że w minionych latach Warwas czterokrotnie wygrywała grudziądzkie mistrzostwa.

  • Puchar za zdobycie miejsca czwartego otrzymał Przemysław Ketner z Józefowa.

  • Najlepszym zawodnikiem z Grudziądza był Tomasz Cerk, który zajął ósme miejsce w klasyfikacji i otrzymał puchar firmy KRD.

Głównymi organizatorami mistrzostw, jak co roku, byli Grudziądzki Klub Szaradzistów „Enigma” i Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Marianowi Chylewskiemu w układaniu zadań pomogli Grzegorz Chomicz, Arkadiusz Dybała i Krzysztof Oleszczyk.

Wśród pamiątek jakie otrzymali uczestnicy mistrzostw była książka "Historia zabaw literackich i rozrywek umysłowych na Kujawach i Pomorzu" autorstwa Krzysztofa Oleszczyka.

Jak przebiegały Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza zobaczcie na zdjęciach w galerii

Dzieje się w Grudziądzu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gajewska o poparciu wyborców dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Wypoczynek pod tężniami w Inowrocławiu czy Ciechocinku? "Tu trzepią kasę na ludziach"

Wypoczynek pod tężniami w Inowrocławiu czy Ciechocinku? "Tu trzepią kasę na ludziach"

Takie są emerytury po waloryzacji w Niemczech. Zobacz tabelę zysku

Takie są emerytury po waloryzacji w Niemczech. Zobacz tabelę zysku

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska