Drukarnia/Culmen ostatnia w Olsztynie

Chełmnianki w Olsztynie przegrały wszystkie mecze. Dziś uległy, mimo dobrej gry, MMKS Łęczyca 0:3 Sławomir Wojciechowski
Z trzema porażkami na koncie udział w turnieju finałowym o wejście do II ligi zakończyła Drukarnia/Culmen Chełmno. Nowym drugoligowcem został MMKS Łęczyca.

MMKS Łęczyca - Drukarnia/Culmen 3:0 (23, 23, 21)
CULMEN: A. Stawikowska, M. Stawikowska, Sitkowska, Witko, Mikołajczyk, Kubacka, Korczak (libero) oraz Gadzińska, Rusak

Dla siatkarek z Łęczycy mecz miał kluczowe znaczenie. Zwycięstwo dawało im awans bezpośredni do II ligi. Mecz był bardzo wyrównany w każdym secie, jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki MMKS.
- Dziś zagraliśmy najrówniej w całym turnieju - mówi trener Grzegorz Bagieński. - Bez dłuższych przestojów. Ale nie udało się wygrać nawet seta. Na osłodę Monika Mikołajczyk została uznana najlepszą atakującą turnieju.

Awans do II ligi uzyskał MMKS Łęczyca. W barażach zagra AKS OSW Olsztyn, który dzisiaj w decydującym spotkaniu pokonał Olimpię Jawor 3:0.

Komplet wyników i tabela

AKS OSW Olsztyn - Drukarnia/Culmen Chełmno 3:2 (-22,-15, 16, 18, 11), MMKS Łęczyca - Olimpia Jawor 3:1 (24, -20, 19, 21), Drukarnia/Culmen - Olimpia 1:3 (20,-12,-17,- 24), AKS OSW Olsztyn - MMKS Łęczyca 2:3 (20,-20,20,-23,-8), MMKS Łęczyca - Drukarnia/Culmen 3:0 (23, 23, 21), Olimpia - AKS OSW Olsztyn 0:3 (-17,-27,-17)

1. MMKS Łęczyca 3 6 9-3
2. AKS OSW Olsztyn 3 5 8-5
3. Olimpia Jawor 3 4 4-7
4. Drukarnia/Culmen Chełmno 3 3 3-9