Część z propozycji, to kontynuacja inwestycji rozpoczętych w br. Na przebudowę miejskich ulic przekazanych ma zostać ogółem 290 tys. złotych. Na budowę łącznika drogowego między ul. Grunwaldzką a ul. Kolejową - 950 tys. złotych.
Rewitalizacja Rynku ma pochłonąć 400 tys. złotych. Warto przypomnieć, że to kontynuacja zadania rozpoczętego w 2017 r. - W roku 2018 planowane jest zakończenie prac projektowych, uzyskanie pozwolenia na budowę, opracowanie dokumentacji aplikacyjnej i złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach RPOWiM 2014-2020. Planowane jest również rozpoczęcie robót budowlanych. Zadanie jest jednym z podstawowych projektów objętych Lokalnym Programem Rewitalizacji, przewidzianych do dofinansowania w trybie pozakonkursowym w wys. 85 proc. kosztów kwalifikowanych - czytamy w uzasadnieniu.
Sama budowa ul. Piaskowej to wydatek w wysokości 10 tys. złotych. Zaplanowana budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na trasie dawnej linii kolejowej Tama Brodzka-Iława to łączny koszt blisko 1 mln 800 tys. złotych. Zaplanowano również wydatki (50 tys. zł) na modernizację przystani kajakowej na terenie MOSiR oraz 100 tys. na modernizację budynku magistratu. Zakupy mienia komunalnego pochłoną ponad 1 mln 430 tys. złotych.
W planach jest rozbudowa systemów monitoringu wizyjnego na terenie miasta (50 tys. złotych). Planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej dot. kompleksowego monitoringu wizyjnego z centralną bazą zapisu danych. Kolejne 50 tys. złotych zaplanowano na doposażenie placów zabaw, a na doposażenie klubów działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej planuje się przeznaczyć 15 tys. złotych. Nie zapomniano o rozbudowie kanalizacji sanitarnej oraz budowie i modernizacji sieci deszczowej (obie inwestycje mają kosztować 120 tys. złotych).
Trzy zadania: rewitalizacja Parku Miejskiego przy ul. Narutowicza, rewitalizacja terenu zieleni „Ogród Róż” przy ul. 3 Maja i kompleksowy remont i przebudowa budynku Miejskiego Centrum Kultury (utworzenie w tym miejscu Manufaktury Zawodów Dawnych) pochłoną blisko 4 mln złotych. Kolejna droga inwestycja - modernizacja stadionu MOSiR to koszt 3 mln złotych, a remont i przebudowa dawnego kościoła ewangelickiego na potrzeby utworzenia Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Kultury to kolejne 100 tys. złotych. To tylko część planowanych inwestycji. Więcej o poszczególnych projektach - wkrótce.
Harcerze przynieśli Światełko Betlejemskie 2017 do redakcji "Gazety Pomorskiej"
