Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwie nowe hale sportowe powstaną przy podstawówkach w regionie. Mają być gotowe w tym roku

(kat)
Ruszyły sportowe inwestycje w Gminie Bobrowo
Ruszyły sportowe inwestycje w Gminie Bobrowo bobrowo.org.pl
Na początku roku informowaliśmy o wielu inwestycjach jakie zaplanowano do realizacji w Gminie Bobrowo w br. Wśród nich jest m.in. budowa hal sportowych.

- Ruch to zdrowie, a nasze dzieci to nasza przyszłość - czytamy na bobrowo.org.pl. - Chcemy zadbać o ich sprawność fizyczną, dlatego inwestujemy w infrastrukturę sportową w naszej gminie. Rozpoczęto już budowy sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych w Drużynach i Kruszynach. Obie szkoły, jako jedyne na terenie gminy do tej pory nie miały sal gimnastycznych z prawdziwego zdarzenia. Jeszcze w tym roku zostaną wybudowane dwie sale gimnastyczne wraz z salką do gimnastyki korekcyjnej, zapleczem sanitarno-szatniowym, pokojem nauczyciela wf, magazynem sprzętu sportowego i pomieszczeniami technicznymi. Każda sala będzie połączone ze szkołą łącznikiem - informują urzędnicy.

Koszt inwestycji, to ok. 4 mln 700 tys. złotych. Jak zapewniają urzędnicy - prace zostaną wykonane m.in. dzięki pozyskaniu zewnętrznego wsparcia.

Akcja pomocy dla druha z Jabłonowa

- Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w wysokości 2.088.640 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2019 - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury sportowej - zadania przyszkolne - informują w gminie.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Ogólnobudowlany Usługi i Handel Bud-Dom Janusz Drzeszyński z Brodnicy.
Warto wspomnieć, że w br. Gmina Bobrowo - w budżecie na 2020 rok zabezpieczyła ok. 11 mln złotych na zadania inwestycyjne. Oprócz budowy wspomnianych hal sportowych wykonane zostaną również: remont ośrodka kultury w Bobrowie (uwzględniono m.in. przystosowanie obiektu do użytkowania przez osoby niepełnosprawne), remont świetlic w Czekanowie i Tylicach. Wśród inwestycji nie zabrakło remontów dróg. - Planowana jest przebudowa trzech odcinków dróg o łącznej długości około 2,4 km w miejscowościach Kawki, Florecja i Nieżywięć - czytamy na bobrowo.org.pl

Zrealizowane ma zostać również zadanie polegające na budowie chodnika w pasie drogi wojewódzkiej (Grzybno-Drużyny). Jest tylko jeden warunek, o którym urzędnicy mówią wprost: - Ta inwestycja będzie zrealizowana pod warunkiem, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosi w tym roku przetarg i znajdzie wkład własny w wysokości 40 procent wartości inwestycji. Powyższy chodnik ma duże znaczenie dla dzieci udających się do szkoły i lokalnej społeczności. Samorząd dba bardzo o bezpieczeństwo swoich mieszkańców dlatego w 2020 roku planuje ustawić w miejscach niebezpiecznych 10 lamp drogowych, które wykorzystują do swojego zasilania energię słoneczną i wiatrową.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska