
Ciechocinek, powiat aleksandrowski - Pałacyk Dyrekcji Uzdrowisko Ciechocinek powstał w 1910 r. z elementami stylu neobarokowego jako dom mieszkalny dyrektora zakładu zdrojowego oraz mieszczący pomieszczenia administracyjne. - Zaprojektowany przez A. Mazurkiewicza budynek wyróżnia się m.in. jońskimi kolumnami, okazałymi okiennicami, wydatnym i bogato zdobionym blaszanym dachem oraz licznymi, drobnymi dekoracjami na fasadzie. Rzecz jasna dziś w pałacyku rezydują włodarze Uzdrowisko Ciechocinek S.A. - czytamy na stronie Ciechocinek.pl.

Ciechocinek, powiat aleksandrowski - „Łazienki nr 4 są jednym z najciekawszych obiektów architektonicznych Ciechocinka, wybudowane w 1903 r. w stylu neobarokowym i klasycystycznym. Długa fasada budynku podzielona jest na osi ryzalitem, podobnie jest flankowana po obu bokach. Dominuje bogate zdobnictwo w formie boniowania, girlandów. Podobnie reprezentacyjne jest wnętrze, a zwłaszcza hall z antresolami, zdobiony kunsztownymi balustradami, sztukateriami i malowidłami. Obecnie budynek nosi nazwę Szpitala Uzdrowiskowego nr 1 i pełni funkcje uzdrowiskowe - czytamy na stronie Ciechocinek.pl.

Ciechocinek, powiat aleksandrowski - Łazienki nr 3 to reprezentacyjny budynek klasycystyczno-eklektyczny wg proj. Jerzego Majewskiego z 1898 r. Zlokalizowany w centrum Parterów Hellwiga, obok słynnych ciechocińskich dywanów kwiatowych, jest wielką atrakcją uzdrowiska i miejscem pamiątkowych zdjęć.

Ciechocinek, powiat aleksandrowski - Łazienki nr 2 to jeden z najpiękniejszych ciechocińskich budynków, zbudowany w latach 1833-1838. Budynek ten zwany też Łazienkami Skarbowymi uznano od początku za zbyt ciasny, działał do 1910r., kiedy to stare łazienki rozebrano. Obecny budynek Łazienki nr 2 mieści się na rogu ul. Braci Raczyńskich (dawna Dębowa). Został wybudowany w latach 1910-1912. Zaprojektował go architekt Waldemar Fedders, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu - czytamy na stronie Ciechocinek.pl.