Beata Żuchowska odpowiedzialna jest za zorganizowanie i działalność zielonej szkoły w Turzy Wilczej.Nie sama, oczywiście, tylko z innymi członkiniami Stowarzyszenia Nowoczesna Gospodyni, wolontariuszkami, nauczycielkami tłuchowskich szkól. Są wśród nich: Wioletta Kurowska, Dorota Kleczkowska, Dorota Chrześcijańska, Aniela Muszyńska, Joanna Wrzesińska.
W dziesiątym roku funkcjonowania tej niezwykłej szkoły, przejęła pałeczkę od Ewy Jędrzejowskiej.
Zielona szkoła - to wakacyjna propozycja dla dzieci z sołectwa Tuza Wilcza i okolicznych miejscowości.
Wakacyjne zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych, bo atrakcji nie brakuje: są gry, konkursy, wycieczki, spotkania z udziałem zaproszonych gości. W ubiegłym roku do świetlicy w Trzy Wilczej przychodziła na nie prawie setka dzieci.
Zadowolone z programu były nie tylko one, ale też rodzice. Oprócz dobrej zabawy dzieci mają zapewniony codzienny poczęstunek - w kateringu różne kanapki i napoje.
W tym roku na organizację zielonej szkoły w Turzy Wilczej przeznaczono z budżetu gminy 9 tys. zł, plus dwa tysiące z Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych GOPS.
500 plus po nowemu. W Lipnie są już setki wniosków o świadczenie
Wideo. Flash Info odc. 22
