Impreza trwała dwa dni, a każdego dnia blisko setka dzieci brała udział w „Biegu po Zdrowie” na obiektach Szkoły Podstawowej w Górsku. Momentem kulminacyjnym obu dni był bieg przełajowy z przeszkodami na dystansach, które dostosowane były do wieku uczestników. Starty poprzedziła wspólna rozgrzewka oraz liczne konkurencje sprawnościowe pozwalające rozwinąć wśród najmłodszych takie cechy, jak zwinność, szybkość, precyzję czy równowagę. W przerwie między aktywnościami był m.in. czas na zdrowe drugie śniadanie, a na zakończenie wręczono okolicznościowe medale dla uczestników oraz puchary dla tych placówek, których podopieczni pojawili się w Górsku.
Organizatorem wydarzeń sportowych była Fundacja Rozwoju Człowieka, która projekt biegowy przeznaczony dla dzieci kontynuuje od kilku lat. – Aktywności, jakie systematycznie proponujemy najmłodszym świetnie się sprawdzają. I tym razem dzieci były zachwycone możliwością spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rówieśników, a uzyskiwane przez nich wyniki miały znaczenie drugorzędne – mówi prezes fundacji Tomasz Tłuchowski.
Projekt został zrealizowany w ramach programu Mikro Granty, którego operatorem krajowym jest Fundacja Orły Sportu. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a organizację imprezy wsparły również Lasy Państwowe. Głównym celem organizacji „Biegu po Zdrowie” było zapewnienie wszechstronnej aktywności ruchowej najmłodszym dzieciom oraz ukształtowanie w nich nawyku ruchowego, jak również stworzenie profesjonalnych i atrakcyjnych zawodów sportowych, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania aktywnością fizyczną wśród dzieci oraz promocji na szerszą skalę profilaktyki zdrowotnej poprzez aktywne spędzanie czasu.
