Ten dzień w parku przy siedzibie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu miał wyglądać nieco inaczej. Najmłodsi liczyli na grę plenerową „Na szlaku Disney’a” (godz.17), oraz seans kina plenerowego „Corgi, psiak Królowej” (godz. 18), jednak ze względu na prognozy pogody atrakcje te zostały przeniesione na 2 czerwca. Oba wydarzenia odbędą się o planowych godzinach.
Chętnych by spędzić dzień dziecka w parku jednak nie brakowało. Z okazji 10-lecia istnienia pobliskiego lombardu Corleone właściciele ufundowali dla najmłodszych słodycze, balony i drobne upominki. Kolejki ustawiały się także do malowania twarzy.
Sporym zainteresowaniem cieszył się rzecz jasna plac zabaw, który przeszedł w zeszłym roku gruntowny remont. Dzieci chętnie bawiły się też interaktywnymi zabawkami, które wskutek drgań i uderzeń wydają przeróżne dźwięki.
